Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Wykroczenia radomskich kierowców w oku policyjnego wideorejestratora [+VIDEO]

Wykroczenia radomskich kierowców w oku policyjnego wideorejestratora. Najczęstszymi wykroczeniami były przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych.

We wtorek (28.02) około godziny 17 na ulicy Warszawskiej policjanci radomskiej drogówki zarejestrowali wykroczenie kierującego pojazdem marki Subaru, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 44km/h gdzie obowiązuje 50 km/h. Dodatkowo wyprzedził inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Po sprawdzeniu 45-letniego kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że w centralnej ewidencji kierowców ma zatrzymane prawo jazdy.

 

Mężczyzna został także przebadany na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem prawie pół promila. W związku z tym, że popełnił przestępstwo kierowca odpowie teraz za nie i popełnione wykroczenia przed sądem. Tego samego dnia około godziny 20 również na ulicy Warszawskiej inny kierujący również przekroczył dopuszczalną prędkość, tym razem o 24 km/h i wyprzedzał bezpośrednio na przejściu. Kierowca był trzeźwy dlatego policjanci ukarali go mandatami w wysokości 300 złotych i 5 punktów karnych za przekroczenie prędkości oraz 1500 zł i 15 punktów karnych za wyprzedzanie.

W środę (01.03) około godziny 12 w miejscowości Wielogóra na ulicy Warszawskiej mundurowi również pełniący służbę z wideorejestratorem zatrzymali do kontroli 59-letniego kierowcę pojazdu toyota, który przekroczył prędkość o 32 km/h i nie zważając na oznakowane przejście dla pieszych wyprzedzał bezpośrednio na nim. Ten kierujący również otrzymał dwa mandaty w wysokości 800 złotych i 9 punktów karnych oraz 1500 złotych i 15 punktów karnych.

Tego samego dnia około godziny 15 w miejscowości Oblas policyjny wideorejetrator nagrał 40-letniego kierującego pojazdem ciężarowym marki Volvo, który wyprzedził inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Policjanci ukarali go mandatem 1500 złotych i 15 punktów karnych.

Źródło: Policja Mazowiecka