Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

XIII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji coraz bliżej

XIII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji coraz bliżej. Na wydarzeniu pojawią się artyści z całego świata!

W dniach 1 – 2 czerwca 2024 r. odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu. Impreza znana mieszkańcom od lat przyciąga tłumy na radomski deptak, oferując niecodzienne występy artystów z całego świata. Festiwal to wyjątkowa okazja, by podziwiać legendarne pokazy największych gwiazd sztuki ulicznej.

 – To wyjątkowe wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz ważnych imprez rozrywkowych w naszym mieście. Zapraszamy cały rodziny. Atrakcji na pewno nie zabraknie

mówiła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Dzięki otwartej formule dostosowanej do odbiorców w każdym wieku, wydarzenie gwarantuje niezwykłą zabawę oraz niezapomniane wrażenia. Podczas jednego weekendu Radom zamienia się w stolicę sztuki ulicznej, gdzie występują uzdolnieni kuglarze, iluzjoniści, żonglerzy, połykacze ognia, akrobaci i wiele innych niezwykłych postaci. Finał wydarzenia rozbłyśnie spektakularnym Fire – Show, łączącym dynamiczne pokazy ognia, światła i interaktywnej żonglerki.

Poza pokazami artystycznymi, Festiwal obfitować będzie także w poniższe wydarzenia towarzyszące:

1. Miasteczko Cyrkowe ze strefą animacji dla dzieci
Tegoroczną nowością będzie Miasteczko Cyrkowe ze strefą animacji dla dzieci, które zapewni radość, zabawę oraz moc atrakcji. Najmłodsi i nie tylko będą mieli okazję nauczyć się żonglerki, chodzenia po linie czy na szczudłach pod okiem wyjątkowych animatorów. Co więcej, będzie można sprawdzić swoje umiejętności na rowerkach Pedallo, Rola Bola, zjeżdżalni rolkowej i w wielu grach zręcznościowych.

Miejsce: Plac Corazziego
Termin: 1-2 czerwca, 17:00/16:00 – 21:00

2. Warsztaty iluzji z Just Edi Show
Warsztaty z Just Edi Show skierowane będą do każdego, kto chce postawić swoje pierwsze kroki w świecie iluzji i magicznych sztuczek. Muszla Koncertowa stanie się swoistą szkołą dla magików z fenomenalnym profesorem magii – radomianinem, artystą, finalistą programu Mam Talent i Organizatorem oraz pomysłodawcą Festiwalu Artystów Ulicznych – Adrianem Pruskim.

Miejsce: Muszla Koncertowa w Parku Kościuszki
Termin: 1-2 czerwca, 17:30/16:30 – 18:30/17:30

Źródło: UM Radom