Radom i okolice Sport

XV Turniej Bokserski o Puchar Kazimierza Paździora

W sobotę, 10 grudnia, w hali MOSIR odbył się XV turniej bokserski o Puchar Kazimierza Paździora, jednego z najwybitniejszych polskich pięściarzy.

W turnieju wzięło udział 38 młodych pięściarzy którzy reprezentowali 10 klubów z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. Łącznie w trakcie turnieju stoczono 19 pojedynków.

Zwycięzcą turnieju okazał się wychowanek Klubu Bokserskiego BTS Broń Radom – Oliwier Orchel. Radomianin startował w kategorii wagowej do 75 kg i w finałowym starciu pokonał Franciszka Gawotra – reprezentanta klubu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Dzisiaj podczas turnieju bokserskiego im. Kazimierza Paździora klub BKS Radomiak Radom, trener Sławomir Żeromiński oraz wszyscy medaliści Mistrzostw Polski z 2022 roku zostali nagrodzeni przez władze Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Kazimierza Paździor (1935-2010) to radomski pięściarz i mistrz olimpijski z Rzymu z 1960 roku. W finale turnieju olimpijskiego pokonał Włocha Sandro Lopopollo. Kazimierz Paździor tytuł mistrza olimpijskiego wywalczył będąc pięściarzem Broni Radom, klubu którego był wychowankiem.

źródło: MOSiR