O tym się mówi Radom i okolice Religia Społeczeństwo

Za nami Apel Młodych 2023

Po trzyletniej przerwie, ponownie w Radomiu odbył się Apel Młodych 2023.

Temu wyjątkowemu wydarzeniu patronowali ordynariusz diecezji radomskiej Bp Marek Solarczyk oraz Waldemar Trelka – starosta radomski. Na Placu Corazziego pojawiło się około 1500 osób, głównie młodzież, która przyjechała nie tylko z powiatu radomskiego, ale również całej Diecezji Radomskiej.

Starosta Waldemar Trelka skierował do uczestników słowa św. Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”

– Dzisiejszy świat, jest kolorowy i bogaty. Mieszkamy w Europie, w takim miejscu, gdzie wydawało, że wszystko jest w zasięgu ręki, to jednak jeśli nie wypełnimy tego życia Bogiem, wartościami, miłością, bardzo szybko przekonacie się, że to wszystko miraż, wszystko ucieknie i pozostanie rozpacz. Chrześcijaństwo, wiara, to jest coś modnego, atrakcyjnego, coś z czego powinniśmy być dumni

mówił Waldemar Trelka.

W spotkaniu udział wzięła między innymi siostra Karina Pawłowska „Petarda”, michalitka i uczestniczka telewizyjnego reality show „Welon, fura i brawura”. Konferencję dla młodych wygłosił ks. Sebastian Kosecki, duszpasterz młodzieży w archidiecezji częstochowskiej, a swoim świadectwem w trakcie koncertu podzielił się raper Ks. Jakub Bartczak.

Była to już dziesiąta edycja Apelu Młodych. Przepiękną oprawę muzyczną zapewnił zespół Gospel Radom oraz Olga Nawara. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Powiat Radomski