Radom i okolice Religia Społeczeństwo

Za nami imieniny biskupa radomskiego, Marka Solarczyka

Za nami imieniny biskupa radomskiego, Marka Solarczyka. W radomskiej Katedrze odbyła się Msza Święta.

W czwartek, 25 kwietnia 2024 roku przypadało święto św. Marka Ewangelisty. Swoje imieniny obchodził Bp Marek Solarczyk.

– W kulturze ludowej św. Marek uważany jest za patrona wiosennych zasiewów. Życzymy, Ekscelencjo, aby dobro, które zasiewasz w parafiach i wspólnotach naszej diecezji jako głosiciel Ewangelii, nauczyciel wiary, szafarz sakramentów, pasterz i sędzia, miało jak najlepszą pogodę do wzrostu i podatny grunt. Życzymy, aby Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej – Patronki katedralnego kościoła oraz wstawiennictwo św. Marka Ewangelisty umacniały Cię w codziennym wytrwałym cierpliwym prowadzeniu do Chrystusa powierzonych sobie ludzi. I aby przez Twoją posługę realizowało się najwyższe prawo Kościoła, na które wskazuje Kodeks w kanonie 1752, czyli zbawienie dusz

życzył ks. Twardowski.

W mediach społecznościowych opublikowano mnóstwo życzeń dla duchownego.

– W dniu imienin przesyłamy Biskupowi Markowi najlepsze życzenia! Niech Matka Boża wspiera i wyprasza wszystkie łaski potrzebne w codziennej posłudze i osobistej drodze świętości. Pięknego dnia imienin Księże Biskupie!

pisali wierni.

Ponadto, o godzinie 18.00 w radomskiej Katedrze odbyła się Msza Święta w intencji biskupa. U duchownego również pojawiło się osobiście z życzeniami wiele osób. Nie zabrakło też prezentów, między innymi pięknych kwiatów, białych róż czy storczyków.

Źródło: Fot. Diecezja Radomska