Radom i okolice

Zabił na pierwszym spotkaniu. Ciało kobiety odnaleziono po 3 dniach

Mieszkaniec powiatu kozienickiego na pierwszym spotkaniu zamordował 37-letnią kobietę. Jej ciało odnaleziono po trzech dniach.

 

W jednym z bloków w Kozienicach 26 września została zamordowana 37-letnia kobieta. Jej ciało zostało odnaleziono 29 września około południa przez jedną z sąsiadek. Ofiara na plecach miała kilkanaście ran kłutych, zadanych prawdopodobnie nożem. Prokuratura ustaliła, że ofiara z oprawcą spotkali się prawdopodobnie pierwszy raz. Morderca, którym okazał się 24-letni mężczyzna, został odnaleziony przez policję  w nocy z 29/30 września.

– Policjanci natychmiast rozpoczęli działania operacyjne mające na celu ujęcie sprawcy. Udało się to jeszcze tego samego dnia w godzinach nocnych, co jest dużym sukcesem kozienickiej komendy, zwłaszcza biorąc pod uwagę odstęp czasowy między samym zdarzeniem a odnalezieniem ciała, co mocno utrudniało śledztwo. Kieruję słowa uznania w stronę funkcjonariuszy pracujących przy tej sprawie – prokurator Joanna Żak

Prokurator przedstawił oprawcy zarzut z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego. Za zabójstwo grozi mu o 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub karze dożywocia. Sąd rejonowy w Kozienicach na wniosek prokuratora zastosował trzymiesięczny areszt.

Źródła informacji: radioplus.com.pl/echodnia.eu