Konkursy Kultura i rozrywka O tym się mówi Partnerzy Radom i okolice

Zaproszenie na Kino Konesera [KONKURS]

Kino Helios zaprasza na seans filmowy z cyklu Kino Konesera. Do wygrania pojedyncze zaproszenie na film produkcji polskiej.

Śubuk
Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia. Kobieta ma przeciwko sobie również zawziętego sąsiada Feliksa, który – słysząc krzyki dziecka w mieszkaniu – donosi na policję, że ta znęca się nad synem. Maryśka jednak nie poddaje się i postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o autyzmie oraz zrobić wszystko, aby jej syn mógł podjąć normalną edukację. Wie bowiem, że chłopiec jest ponadprzeciętnie inteligentny, ale wymaga więcej uwagi i cierpliwości od otoczenia. Rzucając wyzwanie służbie zdrowia i polskiemu systemowi oświaty, Maryśka odnajduje inne matki w podobnej sytuacji, ignorowane przez system. Od tej pory kobieta nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel oraz zapewnić swojemu synowi społeczną akceptację i zrozumienie.

Kiedy? Kino Konesera: Śubuk (2D/PL – od 15 lat) – 16.01 godz. 18.00

Aby zdobyć bilet należy wziąć udział w konkursie, wykonując poniższe kroki.  

  • Polub fanpage twojradom.pl na Facebooku;
  • Udostępnij post na swojej tablicy;
  • Pod postem na FB napisz dlaczego chcesz wybrać się do kina.

Konkurs trwa jedynie do jutra. Wyniki zostaną opublikowane 13 stycznia, w godzinach popołudniowych lub kolejnego dnia za pośrednictwem fanpage’a Twój Radom.
Zapraszamy do zabawy!

IP_Helios_Premiery 11
Repertuar kina Helios w Radomiu od 13.01 do 19.01.2023

źródło: Kino Helios Radom