Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Zarząd MESKO odwiedził budowę fabryki prochu w Pionkach

Zarząd MESKO odwiedził budowę fabryki prochu w Pionkach. Produkcja ma ma ruszyć jeszcze w tym roku.

W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. zarząd Mesko S.A. wraz z burmistrzem Robertem Kowalczykiem odbył wizytę studyjna na terenie budowy fabryki w Pionkach. Jak zapowiada prezes Elżbieta Średniawska jeszcze w tym roku ruszy produkcja prochów jednobazowych.

Prezes zarządu Mesko S.A. zapowiedziała, że do końca roku zostanie zakończona budowa kolejnego budynku, gdzie ruszy produkcja prochów jednobazowych.

– Jednak na tym terenie powstaje szereg innych budynków i gdyby nie dobra współpraca z miejscowymi władzami myślę, że tak szybko i tak sprawnie nie udałoby się nam tej inwestycji prowadzić

mówiła Elżbieta Średniawska.

– Chwilę to oczywiście trwało, jak przy każdej tego typu poważnej inwestycji, ale nowe budynki zaprojektowane w nowoczesny sposób, cała infrastruktura wspierająca, jak i chociażby wały zaporowe świadczą o tym, że zmierzamy do uruchomienia nowoczesnej prochów i materiałów energetycznych tak potrzebnych polskiej armii. Ponieważ są to nowe inwestycje, wszelkie technologie spełniają wszystkie normy zarówno europejskie, jak i oczywiście krajowe. Warto podkreślić, że jest to i nowoczesna, i bezpieczna produkcja w tym segmencie, najnowocześniejsza w tym regionie Europy

dodał Przemysław Kowalczuk wiceprezes do spraw rozwoju Mesko S.A.

Przypomnijmy, że 11 kwietnia podpisany został akt notarialny kolejnej działki zakupionej przez Mesko S.A. na terenie dawnego Pronitu za kwotę ponad 4,1 mln zł, która służyć będzie dalszej rozbudowie fabryki zbrojeniowej na terenie Pionek. Dodatkowo kolejna firma z branży zbrojeniowej jest zainteresowana zakupem działki na tym terenie, by uruchomić produkcję.

Te inwestycje niosą za sobą kolejne miejsca pracy nie tylko dla mieszkańców samego miasta, ale także gminy Pionki.