Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Zbliża się piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”

Anna Dereszowska, Czesław Śpiewa, Kayah oraz Piotr Kondrat wystąpią podczas pikniku artystycznego „Apetyt na Gombrowicza”, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca, w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Organizatorzy zapraszają na trzy koncerty i monodram. Będą także atrakcje dla dzieci w plenerze – warsztaty plastyczne, gry, zabawy, zjeżdżalnie i inne przyjemności.

O godzinie 16.00, na scenie plenerowej w przypałacowym parku wystąpi Anna Dereszowska z koncertem „Bajki i dobranocki”. To muzyczny niezbędnik młodego widza, koncert utworów z bajek znanych wszystkim pokoleniom. „Smerfy”, „Zaczarowany ołówek”, „Pszczółka Maja”, „Koziołek Matołek”, „Delfin Um” czy „Muppet Show”.

O godzinie 17.15, w pałacu, Piotr Kondrat zaprezentuje monodram „Hamlet u Gombrowicza”. Piotr Kondrat, który gra Hamleta od ćwierć wieku pod różnymi tytułami i na różne sposoby, ma w dorobku także wiele ról gombrowiczowskich. Ostatnio sam przetłumaczył wszystkie 154 sonety Szekspira. Właśnie sonet 66 połączy w tym spektaklu Gombrowicza z Szekspirem oraz dwa odmienne światopoglądy tych genialnych autorów.

O godzinie 18.00, na scenie plenerowej, wystąpi Czesław Mozil z zespołem, czyli Czesław Śpiewa. W koncertowym repertuarze, poza piosenkami z najnowszej płyty „#IDEOLOGIAMOZILA”, znajdą się także przeboje z poprzednich krążków, płyt „Debiut”, „Pop” czy „Księga Emigrantów”. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów.

Na zakończenieo godzinie 19.45, także na scenie w parku, zabrzmią najlepsze tanga polskie okresu międzywojennego oraz tanga świata w wykonaniu Kayah i Gang TangoW programie między innymi „Ostatnia niedziela”, „W małym kinie”, „Tabakiera”, „Tango Milonga”, „La Cumparsita”, „Oblivion”, „Libertango”, „Volver” – czyli kompozycje Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, Seweryna Krajewskiego, Kayah, Gerarda Matosa Rodrigueza, Astora Piazzolli, Carlosa Gardela.

Chętnych do udziału w wydarzeniu zawiezie do Wsoli z Radomia bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku Chrobrego/Czysta, obok galerii handlowych (kierunek Michałów). Ten sam autobus zapewni też powrót po wydarzeniach. Autobus wykona dwa kursy do Wsoli: kurs pierwszy o godz. 15.40, kurs drugi – godz. 17.40. Odjazd ze Wsoli do Radomia: kurs I – godz. 19.00, kurs II – około godz. 21.00.

PROGRAM:
Godz. 16.00 – 17.00 Bajki i dobranocki – koncert Anny Dereszowskiej i zespołu – scena plenerowa
Godz. 17.15 – 18.00 monodram Piotra Kondrata „Hamlet u Gombrowicza” – scena w pałacu
Godz. 18.00 – 19.00 koncert Czesław Śpiewa – scena plenerowa
Godz. 19.45 – 21.00- koncert Kayah & Gang Tango – scena plenerowa

Źródło: Muzeum Witolda Gombrowicza