Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach zostanie rozbudowany

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach zostanie rozbudowany

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach zostanie rozbudowany. To świetna wiadomość dla uczniów i całej pionkowskiej społeczności.

W poniedziałek, 19 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisana została umowa na modernizację głównego budynku Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Inwestycja pochłonie prawie 11 milionów złotych i powinna się zakończyć do października 2023 roku.

– Celem ten inwestycji jest zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości infrastruktury edukacyjnej w powiecie radomskim, w szczególności dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych. W miniony czwartek, 15 grudnia br., Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił Powiatowi promesy dofinansowania inwestycji na wspomnianą kwotę 5 mln zł. Postanowiliśmy dokonać rewolucji w oświacie. Tylko w tej kadencji wydaliśmy na szkolne inwestycje 30 milionów złotych – poinformował Waldemar Trelka, Starosta Radomski.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył poseł Marek Suski, wicestarosta Powiatu Radomskiego, Krzysztof Kozera, prezes firmy “Dro Mar”, Marcin Dróżdż, a także dyrektor pionkowskiej placówki, Agnieszka Stępień.

– Kiedy zaczynaliśmy działalność dziewięć lat temu, byliśmy przekonali, że w zupełności wystarczy nam mały budynek. Okazało się, że byliśmy w błędzie. To kilka typów szkół specjalnych. Dziś obejmujemy opieką, terapią i edukacją ponad 150 dzieci. Okazuje się, że decyzje Pana Starosty, Zarządu Powiatu i Wydziału Edukacji były słuszne. Inwestycja jest bardzo istotna. Będziemy mieli nowe sale dydaktyczne, sale terapeutyczne, gabinety dla specjalistów, będziemy mogli prowadzić szerszą rehabilitację. Jesteśmy przekonani, że wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przyszłym roku będziemy obchodzić 10 lecie. Jestem przekonana, że dzięki tej inwestycji będzie to symboliczne wkroczenie w nowy wymiar. Te dzieci na to zasługują i za to bardzo dziękujemy – mówiła dyrektor Agnieszka Stępień.

Jaki będzie zakres inwestycji? To przede wszystkim modernizacja dachu, budowa szybu windy oraz zakup i montaż urządzenia, termomodernizacja budynku, modernizacja kotłowni, wymiana instalacji elektrycznej, wyburzenie ścian w salach i postawienie nowych, wewnętrzne prace modernizacyjne i szereg innych prac.

W Pionkach powstanie Branżowe Centrum Umiejętności

Rozbudowa głównego budynku pionkowskiej szkoły kosztować będzie dokładnie 10 947 000 złotych. Wkład własny powiatu to 5 947 000 złotych, zaś pięć milionów pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wykonawca ma 10 miesięcy na realizację zadania.

Źródło: Powiat Radomski