O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Znamy ceny opłat lotniskowych w Radomiu

W środę w dzienniku urzędowym Urzędu Lotnictwa Cywilnego zostało opublikowane ogłoszenie dot. ceny opłat lotniskowych w porcie Warszawa-Radom. 

Opłaty lotniskowe to koszty, które muszą zostać pokryte przez linie lotnicze i innych operatorów lotniskowych za korzystanie z infrastruktury lotniskowej. Opłaty te są pobierane przez lotniska za korzystanie z ich usług, w tym za lądowanie i startowanie samolotów, obsługę pasażerów, parking samolotów, obsługę naziemną, a także za korzystanie z terminali lotniczych i innych udogodnień.

Na Lotnisko Warszawa-Radom dojedziemy autokarem

Jak wygląda cennik opłat lotniskowych w Radomiu?

  • Za lądowanie dla samolotów do 2 ton włącznie wyniesie 60 zł. Maszyny większe, powyżej 2 ton jak m.in. odrzutowce, zapłacą za każdą rozpoczętą tonę MTOM 30 zł. Dla śmigłowców będzie to 15 zł.
  • Wysokość opłaty postojowej dla samolotów do 2 ton włącznie za każde rozpoczęte 24 godziny postoju wyniesie 11,20 zł, a dla większych maszyn powyżej 2 ton za każdą rozpoczętą tonę MTOM i każde rozpoczęte 24 godziny postoju – 5,60 zł.
  • 40 zł będzie pobierana od przewoźnika lotniczego opłata pasażerska pobierana za każdego pasażera znajdującego się na pokładzie startującego samolotu z Lotniska Warszawa-Radom. Opłaty nie będą pobierane od pasażerów w tranzycie bezpośrednim oraz dzieci do lat 2.

– informuje portal wnp.pl

Według dokumentu przewidziane są także zniżki dla przewoźników lotniczych. Zniżka od opłaty za lądowanie dla nowych tras wynosi: 60 proc. w pierwszym roku wykonywania lotów na nowej trasie; 40 proc. w drugim roku i 20 proc. w trzecim roku. Takie same upusty odnoszą się również do opłaty pasażerskiej dla nowych tras.

Źródło: WNP / Bankier