O tym się mówi

ZUS informuje przedsiębiorców o zmianach w przepisach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje przedsiębiorców o zmianach w przepisach, które zaczną funkcjonować od przyszłego roku. Wraz z początkiem 2023 każdy, kto jest płatnikiem składek będzie miał ustawowy obowiązek posiadania aktywnego profilu na PUE ZUS. Warto zrobić to wcześniej, aby móc spokojnie zapoznać się z funkcjonalnością Platformy Usług Elektronicznych. We wszystkim pomogą pracownicy ZUS.

Płatnicy sami mogą w Internecie założyć profil na PUE ZUS i następnie go potwierdzić przy pomocy bankowości elektronicznej, kwalifikowanego podpisu elektronicznego, e-podpisu czy ePUAPu. Jeśli mają z tym problem, pracownicy ZUS są gotowi  na salach obsługi klientów lub podczas e-wizyty pomóc w założeniu profilu i potwierdzeniu tożsamości płatnika. Na miejscu pracownicy Zakładu pokażą też funkcjonalność PUE ZUS i możliwości jakie stwarza

– mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS.

Warto też śledzić naszą stronę internetową www.zus.pl a na niej zakładkę Szkolenia i Wydarzenia, ponieważ oddziały ZUS często organizują dyżury telefoniczne lub szkolenia online dotyczące PUE ZUS i tam właśnie zamieszczają o tym informację

– dodaje. 

Najbliższe takie szkolenie online ZUS I oddział w Łodzi organizuje 28 września, w godzinach od 9:30 do 11:30. Spotkanie odbędzie się na platformie Webex Meeting. Zapisy przyjmowane są do 27 września, do godz. 13:00 pod adresem mailowym szkolenia_lodz@zus.pl. Więcej informacji na ten temat na stronie zus.pl w zakładce Szkolenia i Wydarzenia.

Na profilu PUE ZUS będzie pojawiała się korespondencja, co przyspieszy proces wymiany informacji między Zakładem Usług Społecznych a płatnikiem składek. 

Źródło informacji: Zakład Ubezpieczeń Społecznych