Radom i okolice Społeczeństwo

Akcja „Wody to nie śmietnik” nad Zbiornikiem Wodnym w Domaniowie 

Wody to nie śmietnik – to hasło kampanii społecznej Wód Polskich, która zwraca uwagę na problem zanieczyszczania rzek oraz zbiorników wodnych.

W naszym kraju to prawdziwa plaga! Pracownicy Wód Polskich każdego roku zbierają setki ton różnego rodzaju odpadów, które trafiają do rzek oraz notorycznie pojawiają się w ich pobliżu. W sezonie wiosenno-letnim okolice zbiorników wodnych są wręcz zasypane plastikowymi opakowaniami i butelkami, kawałkami szkła, puszkami i innymi odpadami.

W ramach kampanii „Wody to nie śmietnik” Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe razem z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie  posprzątali plażę nad Zbiornikiem Wodnym Domaniów.

Podczas konferencji organizatorzy zaapelowali do odwiedzających Domaniów, aby nie zaśmiecali terenów nadwodnych.

Akcję sprzątania oraz konferencję wsparli swoją obecnością: Wicewojewoda Mazowiecki – Patryk Fajdek , Wicemarszałek województwa mazowieckiego – Rafał Rajkowski, Dyrektor Zarządu Zlewni w Radomiu – Ryszard Wiosna oraz burmistrz Przytyka – Dariusz Wołczyński. Podczas akcji nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych.

Na tym drugim co do wielkości zbiorniku w województwie mazowieckim, w Domaniowie jesteśmy dziś po to, aby zaapelować o dbanie o jego czystość. Ten zbiornik to nie śmietnik, woda to nie śmietnik, więc apelujemy do wszystkich użytkowników o to, aby zachować szczególną dbałość o czystość tego zbiornika

powiedział Rafał Rajkowski, Wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Co roku pracownicy Wód Polskich angażują się w akcje sprzątania terenów nadwodnych, dlatego mamy jeden przekaz dla użytkowników wód! Nie pozostawiajcie po sobie śmieci! Przekonujcie swoich znajomych, sąsiadów, uczcie swoje dzieci, że wody to nie śmietnik!

powiedziała Anna Truszczyńska, rzecznik RZGW w Warszawie.

Zauważyłeś coś niepokojącego? Spacerując nad woda napotkałeś dzikie wysypisko? Zareaguj! Wyślij zgłoszenie na adres [email protected]