Historia Na czasie Polityka Radom i okolice

Wicewojewoda mazowiecki oddał hołd oficerowi Armii Czerwonej

Radomskie środowisko lewicowe na czele z wicewojewodą mazowieckim Patrykiem Fajdkiem złożyło kwiaty w miejscu śmierci czerwonoarmisty i oficera Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ppłk. Alfreda Wnukowskiego. W ostatnim czasie obchodziliśmy rocznicę zasadzki pod Skaryszewem, która miała miejsce 18 lipca 1946 roku. W wyniku przeprowadzonej akcji zginął m.in. ppłk Alfred Wnukowski, odpowiedzialny za niszczenie podziemia antykomunistycznego na Rzeszowszczyźnie.

Read More
O tym się mówi Radom i okolice Religia Społeczeństwo Wiadomości

Z Helu na Giewont – dla chłopca chorego na DMD

Ewa Maciejczak po raz drugi przemierzy Polskę. Wyruszyła dziś rano. Robi to w intencji Stasia Zielińskiego, który choruje na postępujący zanik mięśni. Na uratowanie jego życia potrzeba 15 mln. zł.

Read More
Radom i okolice Sport

Albert Odzimkowski wraca do oktagonu KSW!

Radomianin zmierzy się z Czechem, Davidem Hoškiem. Trzymamy kciuki!

Read More
Historia Polska i świat Radom i okolice

116 lat temu urodził się Stanisław Kasznica

Był on polskim dowódcą wojskowym, uczestnikiem kampanii wrześniowej oraz ostatnim komendant Narodowych Sił Zbrojnych.

Read More
Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na urodziny swojego patrona

Muzeum przygotowało różne atrakcje zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Będą to między innymi warsztaty literacko-plastyczne oraz piknikowa restauracja w plenerze. Planowany jest też urodzinowy poczęstunek, choć ze względu na upały – jak śmieją się organizatorzy – z tortem raczej nie będą ryzykowali.

Read More
Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Parking przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym zostanie wyremontowany

– Dziękujemy Państwu za głosy oddane na te projekty. To dzięki Wam udało się pozyskać fundusze na modernizację parkingu dla pacjentów – przekazali przedstawiciele Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Read More
Kronika kryminalna Radom i okolice

Bliźniacy z Iłży podejrzewani o zabójstwo brata oskarżeni o udział w jego pobiciu

Mężczyzna zmarł po szarpaninie, do jakiej doszło między rodzeństwem. Początkowo śledczy sądzili, że śmierć nastąpiła wskutek uduszenia, ale biegli wykluczyli zabójstwo.

Read More
PAP

Aktywna Szkoła aktywizuje lokalne społeczności. Nabór trwa. Dofinansowanie nadal dostępne

Na obiektach sportowych w całej Polsce trwają wakacyjne zajęcia organizowane dzięki programowi Aktywna Szkoła. W oparciu o trzy uzupełniające się filary programu powstała kompleksowa oferta, która umożliwia aktywizację wszystkich grup wiekowych z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury sportowej. Animatorzy i szkoły mogą już dziś planować nadchodzący aktywny rok szkolny. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Read More