Uncategorized

Arcyważne 3 punkty zostają w Radomiu!

Arcyważne 3 punkty w starciu z Puszczą Niepołomice zgarnęli piłkarze Radomiaka Radom. Podopieczni Bruno Baltazara zwyciężyli 2:0. Bramki zdobyli niezawodny Leonardo Rocha oraz Jan Grzesik – który tego dnia obchodził swoje urodziny.

W składzie zespołu trenera Tułacza mogliśmy oglądać trzech byłych piłkarzy Radomiaka Radom. W pierwszej jedenastce wybiegli Dawid Abramowicz oraz Mateusz Radecki – dla nich pojawiły się specjalne transparenty na trybunach dziękując za grę dla Zielonych oraz Krystian Okoniewski, który na placu gry zameldował się w drugiej połowie.

Pierwsza część meczu przebiegała w dość nudny sposób. Jedyną dość klarowną sytuację mieli goście, kiedy to Maciej Kikolski bardzo dobrze wybronił strzał Mateusza Radeckiego. Do przerwy więc było 0:0.

W drugiej połowie to Radomiak podkręcił tempo i kontrolował grę. Świetną akcją popisał się Paulo Henrique, który mijając kilku rywali wyłożył piłkę do Rochy będąc przy okazji faulowanym w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykonał najlepszy strzelec Radomiaka oraz lider klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy Leonardo Rocha. Druga bramka dla Zielonych to świetne podanie Bruno Jordao do Zie Ouatarry na prawą stronę boiska, który w równie kapitalny sposób obsłużył Jan Grzesika. Solenizant tamtego dnia przechytrzył bramkarza Puszczy i ustalił wynik meczu na 2:0.

Było to bardzo ważne zwycięstwo Radomiaka w kontekście rywalizacji w dolnych rejonach tabeli. Dzięki temu zwycięstwu Zieloni oddalili się od strefy spadkowej.

Kolejny mecz piłkarze Bruno Baltazara rozegrają w sobotę 26 października gdzie przy Bułgarskiej zmierzą się z Lechem Poznań.