Radom i okolice

Budowa Centrum Sportowo-Szkoleniowego „Radomiak” coraz bliżej! [+WIDEO]

1 września 2022 r. – to ważny dzień w historii Radomiaka. Wczoraj został wykonany kolejny krok w kierunku budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego na Koniówce. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk poinformował na briefingu prasowym, zorganizowanym w miejscu, gdzie mają powstać nowoczesne obiekty piłkarskie, o gwarancji uzyskania dofinansowania na inwestycję z programu wspierania rozwoju infrastruktury klubów Ekstraklasy i I ligi służącej szkoleniu dzieci i młodzieży, w kwocie 7 mln zł. To odpowiedź na pismo, jakie złożył Radomiak S.A.

– Wydaje się, że już nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w tym miejscu powstało piękne centrum szkoleniowe dla młodych piłkarzy Radomiaka. Wiem, że klub już dysponuje pozwoleniem na budowę – powiedział minister Bortniczuk i zaznaczył, że w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony nabór wniosków do programu.

Uczestniczący w briefingu Poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Bielan, podkreślił, że z całą inicjatywą jest związany emocjonalnie. Według niego inwestycja wzmocni Akademię Radomiaka, byśmy w przyszłości w zielono-białych barwach mogli oglądać jak najwięcej wychowanków.

– Jest to ważna inicjatywa dla całego miasta. Wszyscy mieszkańcy będą mieli z tej inwestycji bardzo wiele pożytku i satysfakcji – stwierdził Poseł Bielan i na koniec dodał: – Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco!

[news:1346426]

Centrum Sportowo-Szkoleniowe to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Radom, Klubu Radomiak S.A. i Fundacji Radomiak Radom. Pierwsza oficjalna informacja o budowie Centrum Sportowo-Szkoleniowego na Koniówce światło dzienne ujrzała w lutym br. Nasz klub bardzo szybko odpowiedział na ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki program. W czerwcu br. Rada Miejska w Radomiu na wniosek prezydenta Radosława Witkowskiego przyjęła stosowną uchwałę, na mocy której inwestor – Fundacja Radomiak Radom będzie mogła kupić grunty z 99-procentową bonifikatą.

Na Koniówce powstanie nowoczesny kompleks treningowy, z którego korzystać będą dzieci i młodzież szkolące się w Akademii Radomiaka i szkółkach partnerskich klubu. Za projekt odpowiada radomski architekt Robert Kornatka. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie pierwsze prace obejmujące budowę całorocznego, pełnowymiarowego (105 m x 68 m) boiska ze sztuczną nawierzchnią krytego balonem i zaplecza szatniowego oraz boiska z podgrzewaną płytą, mogą ruszyć jeszcze we wrześniu. Projekt zakłada budowę w sumie sześciu boisk treningowych, w tym jednego z zadaszoną trybuną, boiska do gry w beach soccera, a także bursy, szkoły sportowej, sali gimnastycznej, sali konferencyjnej, stołówki i siłowni oraz pełnej infrastruktury towarzyszącej.

Źródło: radomiak.pl