Radom i okolice Sport

Czarni z tlenem po meczu z GKS-em

Czarni Radom vs Jastrzębski Węgiel fot. Bartosz Kamiński

Enea Czarni z tlenem po meczu z GKS-em Katowice. Podopieczni Waldo Kantora wygrali mecz o życie 3:0 i nadal walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz z GKS-em Katowice był tym z cyklu o wszystko. Zespół ze stolicy Śląska przed tą kolejką miał na swoim koncie 22 punkty i zajmował przedostatnią pozycję w lidze. Radomianie natomiast zamykali tabelę PlusLigi z dorobkiem 15 oczek.

Zespół Wojskowych przeważał w całym meczu i ani przez chwilę nie dał sobie zagrozić zwyciężając finalnie 3:0 (25:21; 25:20; 25:20).

Teraz przed ekipą trenera Kantora kolejne mecze o wszystko. Maraton trzech spotkań walki o życie rozpocznie się od pojedynku ze Skrą Bełchatów 30 marca. 4 kwietnia Czarni zagrają z Barkomem Lwów, natomiast w ostatniej kolejce zmierzą się z bezpośrednim rywalem do utrzymania Cuprum Lubin. Realnie żeby myśleć o pozostanie w PlusLidze trzeba ugrać co najmniej 6 punktów.

Mamy nadzieję i wierzymy, ze w przyszłym sezonie będziemy mogli oglądać najlepszych siatkarzy na parkietach Radomskiego Centrum Sportu.