Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Dom Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy dołączył do programu „Opieka wytchnieniowa”

Dom Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu dołączył do ministerialnego programu „Opieka wytchnieniowa”.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Wyścigowej dołączył do programu opieki wytchnieniowej. Program ma za zadanie odciążyć opiekunów i bliskich osób niepełnosprawnych w opiece nad chorym.

Osoby niepełnosprawne będą mogły bezpłatnie przebywać przez 14 dni w roku w mieszkaniach, które powstały w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy.

– Program jest skierowany do osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Zapewniając opiekę całodobową zabezpieczamy wszystkie ich potrzeby. Oferujemy m.in. opiekę pielęgniarską, wyżywienie dostosowane do potrzeb zdrowotnych czy pomoc w czynnościach dnia codziennego – mówi dyrektor DPS Renata Pogodzińska.

Udział w programie jest przewidziany łącznie dla 29 osób. 14 ze znacznym stopniem niepełnosprawności i 15 z niepełnosprawnością sprzężoną, czyli kiedy u podopiecznego występuje więcej niż jedno schorzenie na poziomie znacznego stopnia. W realizacji programu opieki wytchnieniowej miasto korzysta z dofinansowania z zewnątrz. Na ten rok Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało 540 tys. zł.