Radom i okolice Sport

Enea Czarni Radom wygrali w Radomiu!

Czarni Radom vs Jastrzębski Węgiel fot. Bartosz Kamiński

Siatkarze Enea Czarni Radom wygrali w Radomiu w ligowym spotkaniu! Był to pierwszy triumf Wojskowych po przeprowadce na halę Radomskiego Centrum Sportu. Gracze z Radomia okazali się lepsi od zawodników Barkom Każany Lwów 3:1.

Drugie spotkanie pod wodzą trenera Waldo Kantora, drugie spotkanie przed własną publicznością okazało się być szczęśliwe dla siaktarzy Enea Czarnych Radom. Wojskowi zwyciężyli pierwszy raz w hali Radomskiego Centrum Sportu od momentu przeprowadzki na nią. Była to również pierwsza wygrana za 3 punkty w tym sezonie. To zwycięstwo było również bardzo istotne w konkteście walki o utrzymanie w PlusLidze.

Całe spotkanie – oprócz trzeciego seta – przebiegało pod dyktando ekipy z Radomia. Drużyna Waldo Kantora zwyciężyła do 19, 14 oraz 18, sama ulegając w trzeciej partii do 21. Było to drugie zwycięstwo Czarnych w tym sezonie. Mimo tego wyniku drużyna nadal zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 6 punktów po 14 rozegrnaych meczach,

Kolejny mecz Czarni rozegrają w Lublinie, 8 stycznia, o godzinie 17.30. Będzie to spotkanie z sąsiadem z tabeli, bardzo istotne z punktu widzenia walki o utrzymanie.