Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Festyn nad zalewem Jagodno za nami! [+FOTO]

Festyn nad zalewem Jagodno za nami! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Festyn nad zalewem Jagodno za nami! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

W niedzielę, 7 lica nad zalewem Jagodno w gminie Przytyk odbył się festyn „Powitanie Lata”. Imprezę organizował Powiat Radomski, Powiatowy Instytut Kultury wespół z Urzędem Miasta i Gminy Przytyk.

– Pogoda popołudniu trochę postraszyła. Popadało, zagrzmiało, ale w efekcie obecni na imprezie nie mogli narzekać

przekazał Powiat Radomski.

NA SPORTOWO DLA DZIECI

Niedzielny festyn uroczyście otworzyli burmistrz miasta i gminy Przytyk Dariusz Wołczyński oraz członek Zarządu Powiatu Radomskiego Anna Rogulska. Oboje życzyli dobrej zabawy, ale również wspaniałych wakacji.

Zaczęło się od biegów dzieci. Na różnych dystansach, w różnych kategoriach wystartowało ponad 100 dzieci. Wśród przedszkolaków, dziewczynek zwyciężyła Lila Korcz, a wśród chłopców Maksym Chojnacki. W kategorii I – III najszybsza była Maja Kowalczyk, zaś wśród chłopców Michał Bubek. W kategorii klas IV – VI wygrała Marta Angielczyk, a wśród chłopców Oskar Nowak. W najstarszej kategorii zwyciężyli Maja Nowak i Jan Zamkowski. Dla uczestników i zwycięzców nie brakowało nagród.

Warto jeszcze zaznaczyć, że sprawnie przeprowadzili dziecięce biegi członkowie stowarzyszenia Zabiegany Skaryszew.

SZTUK WALKI, DRON I RATOWNICTWO WODNE

Tuż po biegach odbył się pokaz sportowy pochodzącego z Przytyk Patryka Pietrasika. Na co dzień uprawia on MMA pod wodzą trenera Germana Anfinogenova. Zaprezentował podczas festynu efektowne elementy takich dyscyplin jak boks, kickboxing, zapasy, judo czy brazylijskie jiu-jitsu.

Uczestnicy festynu mogli również podziwiać efektowny pokaz ratownictwa wodnego. Jest lato, wiele osób korzysta z kąpielisk, dlatego takie popisy ratowników WOPR mogą się przydać.

Tak jak w latach poprzednich, również i teraz strażacy z OSP w Rudzie Małej zorganizowali dla najmłodszych tak zwane „Piana Party”. Wypuścili mnóstwo piany, w którą zanurzyły się dzieci, choć…nie tylko, bo co niektórym dorosłym też sprawiło to przyjemność.

Nad zalewem latał duży, profesjonalny dron, którego wykorzystują strażacy z radomskiej komendy. Został zakupiony przez Powiat Radomski w ramach projektu “Lotem za kłopotem”. Profesjonalny sprzęt mogli podziwiać uczestnicy festynu, mogli dowiedzieć się w jaki sposób dron ratuje ludzkie życie i pomaga w akcjach.

POMPOWANE SZALEŃSTWO

13 drużyn męskich i sześć żeńskich wzięło udział w zawodach na pompowanych torach przeszkód. Do zaliczenia wszyscy mieli cztery różne konkurencje. Padający deszcz sprawił, że tory przeszkód były śliskie i uczestnicy mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Było trudniej, ale też…zabawnie. Dla najlepszych ekip były nagrody finansowe i widać było, że niektórzy potraktowali te zawody bardzo poważnie i byli świetnie przygotowani. Wśród panów wygrał Zalesice Team przed drużynami „Jaggery” i „GFS”.

Z kolei wśród pań zwyciężyły „Małolatki” z Radomia, przed drużyną „Fit Furia” oraz „Wariatkami na spontanie z Potworowa”.

– Było mokro, ślisko, ale bardzo fajnie i co najważniejsze wesoło

mówiła nam Karolina Waśniewska, znana radomska biegaczka, która wystąpiła w zespole „Fit Furia”.

Tuż po zakończeniu, panie pokonały panów…w konkurencji ruroskoczów. Tutaj siła nie jest potrzebna, a zespołowość i rytmiczne wykonywanie skoków na pompowanym urządzeniu.

Nagrody finansowe ufundował Powiat Radomski. Zwycięskie zespoły otrzymały po 800 zł.

INESS W DESZCZ ROZRUSZAŁA JAGODNO

Po godzinie 19 na scenie pojawiła się Iness. 25 letnia gwiazda muzyki dance i disco polo. Zaśpiewała swoje największe przeboje jak “Oczy Migdałowe”, “Dożynki”, “Ulala”, “Zioło”.

– Momentami deszcz zaczął padać jeszcze bardziej intensywnie, ale spod sceny nikt nie uciekał i wielu widzów razem z Anetą Iness Działak śpiewało najbardziej znane piosenki. Nasza gwiazda zaprosiła też dzieci do wspólnej zabawy. Opowiedziała o tym, że pochodzi ze wsi, a na co dzień jest kierowcą ciężarówki. Rozdała dziesiątki autografów, nie odmawiała wspólnych zdjęć

przekazali organizatorzy festynu.

– Deszcz nie wystraszył nikogo. Było świetnie

podsumowała krótko pani Aneta swój występ nad zalewem Jagodno.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Fot. Powiat Radomski