O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Film o Matce Teresie z Kalkuty miał premierę w Radomiu

Film „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” miał premierę w radomskim kinie Helios. Powstał dzięki współpracy Sióstr Misjonarek Miłości i Rycerzy Kolumba. Jego dystrybucja odbędzie się w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ubogich, obchodzonym 19 listopada.

Przed projekcją filmu odbył się panel dyskusyjny, podczas którego swoimi refleksjami na temat charyzmatu zgromadzenia i niezwykłej osobowości św. Matki Teresy z Kalkuty, dzielili się przedstawiciele Rycerzy Kolumba, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, a także twórcy filmu, którzy dodatkowo podzielili się ze słuchaczami historią powstania filmu.

Premierze filmu towarzyszyło również dzieło miłosierdzia organizowane przez Rycerzy Kolumba. Zakupiono 50 zimowych kurtek, które zostaną wysłane jako dar serca na Ukrainę. Do każdej z nich zostaną załączone kartki z franciszkańską modlitwą o pokój i wyrazami solidarności podpisane przez widzów i uczestników wydarzenia.

Film został wyprodukowany z okazji 25. rocznicy śmierci Matki Teresy z Kalkuty. Cieszył się dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Ameryce Północnej i Kanadzie był w ubiegłym roku najpopularniejszym filmem religijnym i drugim najpopularniejszym filmem dokumentalnym bez podziału na kategorie.

Jak informuje portal ekai.pl, film był kręcony na pięciu kontynentach. Jego twórcy uzyskali dostęp do wielu niepublikowanych dotychczas materiałów archiwalnych dzięki współpracy z władzami zakonu i postulatorem procesu kanonizacyjnego. Dotarli również w najdalsze zakątki świata i pokazali jak w dzisiejszych czasach realizowany jest charyzmat Matki Teresy przez siostry ze zgromadzenia Misjonarek Miłości. Film na przemian ukazuje codzienną pracę sióstr, wątki dotyczące życia św. Matki Teresy. Są w nim również wypowiedzi osób, które były pod wrażeniem posługi tej niezwykłej misjonarki, wskutek czego zmieniły swoje życie. Bardzo wymowne jest świadectwo Jima Wahlberga, producenta filmu, który osobiście poznał Matkę Teresę i doświadczył jej wyjątkowości. W wieku 22 lat został umieszczony w więzieniu za włamanie i kradzież. W czasie odsiadywania wyroku spotkał święta misjonarkę z Kalkuty, która przyjechała, aby odwiedzić więźniów i powiedzieć im, że Bóg ich kocha. Tę dobrą nowinę oznajmiła 800 osobom, a jak wspomina w filmie Wahlberg, on te słowa odebrał, jakby były skierowane właśnie do niego. To spotkanie przyczyniło się do jego nawrócenia.

Film „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” wyświetlany będzie w ramach obchodów Światowego Dnia Ubogich, obchodzonego 19 listopada.  

Pokazy grupowe od 10 listopada, za pośrednictwem Wydawnictwa Rafael. Więcej informacji: rafaelfilm.pl/matkateresa.

Źródło: ekai.pl

Foto: radioplus.com.pl