Radom i okolice Społeczeństwo

Finaliści Radomskiej Olimpiady Młodzieży nagrodzeni!

Finaliści Radomskiej Olimpiady Młodzieży nagrodzeni! W ubiegłym roku szkolnym w wydarzeniu wzięło udział blisko siedem tysięcy uczniów.

Blisko siedem tysięcy uczniów uczestniczyło w minionym roku szkolnym w sportowym współzawodnictwie szkół w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Dziś w Kamienicy Deskurów podsumowano rywalizację i wręczono nagrody.

– Od lat nasze miasto wspiera współzawodnictwo sportowe szkół, którego celem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ten sposób staramy się zachęcać młodych ludzi do aktywnego i zdrowego stylu życia. Gratuluję zwycięzcom, a jednocześnie dziękuję dyrektorom szkół i nauczycielom za inspirowanie i motywowanie uczniów. To dzięki Wam Radomska Olimpiada Młodzieży cieszy się tak wielkim zainteresowaniem młodych radomian

mówiła podczas uroczystości wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

W minionym roku szkolnym, we współzawodnictwie szkół podstawowych, w kategorii dzieci wygrała PSP nr 3, drugie miejsce zajęła PSP nr 24, a trzecie PSP nr 4. W kategorii młodzież pierwsze zajęła PSP nr 6, przed PSP nr 4 i PSP nr 24.

Wśród szkół ponadpodstawowych, w kategorii dziewcząt wygrało IV LO im. T. Chałubińskiego, drugie miejsce zajęło VI LO im. J. Kochanowskiego, a trzecie – III LO im. D. Czachowskiego.

W rywalizacji chłopców zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, drugie było IV LO im. T. Chałubińskiego, a trzeci – Zespół Szkół Technicznych.

Współzawodnictwo szkół trwało przez cały rok szkolny. Łącznie, w 140 imprezach sportowych wzięło udział ponad 600 reprezentacji szkół. W sumie Radomska Olimpiada Młodzieży objęła 70 konkurencji.

Najlepsze drużyny reprezentowały miasto w finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy z Radomia wywalczyli w finałach 7 medali.

Podczas uroczystego podsumowania ROM, szkoły, które zajęły najwyższe miejsca zostały uhonorowane pucharami w poszczególnych kategoriach oraz nagrodami finansowymi za osiągnięte wyniki sportowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Nagrody prezydenta Miasta Radomia otrzymało także 18 nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi osiągnęli najlepsze wyniki sportowe.