Kronika kryminalna Polska i świat Społeczeństwo

Imigranci stale atakują granicę! Kolejny funkcjonariusz SG został ranny!

Imigranci stale atakują granicę polsko-białoruską. Kolejny polski funkcjonariusz Straży Granicznej został ranny!

Niemal codziennie funkcjonariusze Straży Granicznej mierzą się z agresją ze strony migrantów próbujących forsować polsko-białoruską granicę. W ostatnich miesiącach nasiliły się ataki cudzoziemców na służby ochraniające polsko-białoruską granicę. W ostatnim czasie ugodzony nożem został polski żołnierz.

Niestety, ataki przybierają na sile. W poniedziałek, 3 czerwca 2024 roku doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem funkcjonariusza Straży Granicznej. Został on raniony konarem drzewa w głowę w okolicę oka.

– Grupa cudzoziemców w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży podczas próby nielegalnego przekraczania granicy naszego kraju zachowywała się bardzo agresywnie. Rzucali konarami drzew, strzelali z procy oraz rozpylali gaz. W trakcie tego ataku funkcjonariusz Straży Granicznej został uderzony konarem drzewa w głowę w okolicę oka. Został przewieziony do szpitala, w którym obecnie przebywa. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

przekazał Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Od początku tego roku w atakach na polskie patrole ochraniające granicę polsko-białoruską zostało rannych w sumie 8 funkcjonariuszy Straży Granicznej.