Artykuł sponsorowany Materiał Partnera Materiał zewnętrzny

Jak dobrać kurtkę do aktywności fizycznej? Wskazówki


Zastanawiasz się, jaka powinna być odpowiednia kurtka sportowa? Tak naprawdę jest kilka wytycznych, którymi powinieneś kierować się podczas zakupu wspomnianego modelu. A te koncentrują się głównie na zmiennych warunkach pogodowych na zewnątrz. Przeczytaj nasz poradnik i ciesz się sportem w każdą pogodę!

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu a odpowiedni strój

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu zapewnia dobry nastrój, poprawia kondycję i hartuje organizm. Są osoby, które nie wyobrażają sobie bez niej życia. I nic dziwnego, bo korzyści, które ze sobą niesie, jest całe mnóstwo. By jednak cieszyć się nimi bez ograniczeń, konieczne są odpowiednie przygotowania.

Aby trening poza domem był bezpieczny i komfortowy, należy pamiętać o umiejętnym skompletowaniu stroju sportowego. W grę wchodzą oczywiście profesjonalne, antypoślizgowe buty, bielizna termoaktywna, dres itd. Jednak z racji zmiennych warunków atmosferycznych na dworze, podstawą jest odpowiednia kurtka do aktywności fizycznej.

Z uwagi na to, że na dworze można biegać, uprawiać gimnastykę czy ćwiczyć na siłowni pod chmurką, wiele osób, korzysta z tych możliwości przez cały rok. W Polsce zarówno wiosna, lato, jesień, jak i zima to okresy o zmiennych temperaturach i często nieprzewidywalnych wahaniach pogody. Nie powinien więc dziwić wówczas ani śnieg, ani, wiatr czy grad, ani tym bardziej ulewny deszcz. A przed wszystkimi wymienionymi chroni właśnie odpowiednio dobrana kurtka sportowa.

Najważniejsze właściwości profesjonalnej kurtki sportowej

Kurtka sportowa powinna być przede wszystkim przeciwdeszczowa i wiatroszczelna. Poza tym powinna być wykonana z oddychającego materiału, który umożliwia optymalną cyrkulację powietrza. Nie może być zbyt duża, choć z drugiej strony nie powinna być też zbyt ciasna. Najlepiej, gdy jej produkcja opiera się na technologii sprawiającej, że ta jest wystarczająco lekka, a jednocześnie zapewniająca komfort cieplny.

Podstawą w takim elemencie ubioru jest membrana. Chroni przed spoceniem, a w dalszej kolejności oziębieniem organizmu i przeziębieniem. Poza tym tworzy pewnego rodzaju barierę dla niskich temperatur, podmuchów silnego wiatru i wszelkiego rodzaju opadów atmosferycznych.

Szukasz uniwersalnego modelu kurtki, który będzie Ci służyć niezależnie od pory roku? Warto zwrócić uwagę na kurtki turystyczne z podpinką, najlepiej polarową. Takie modele będą wyjątkowo przydatne zimą, gdy bywa bardzo chłodno. Tym bardziej, gdy są wyposażone w kaptur, który dodatkowo chroni także głowę, a nawet i twarz.

Pamiętaj, że tak naprawdę nie ma złej pogody do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jedyne, co Cię może powstrzymać przed aktywnością poza domem to źle dobrany strój. Profesjonalna kurtka sprawi, że z przyjemnością będziesz sięgać po aktywność na świeżym powietrzu, będąc dodatkową motywacją do ćwiczeń. Odpowiednia kurtka może także przyczynić się do lepszych wyników w sporcie, pozwalając Twojemu ciało prawidłowo pracować podczas aktywności fizycznej.

artykuł sponsorowany