Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Jest decyzja SKO ws. budowy zakładu odpadów przy ul. Ziemowita

Jest decyzja SKO ws. budowy zakładu odpadów przy ul. Ziemowita. Co oznacza dla mieszkańców?

Wracamy do sprawy, o której informowaliśmy już we wrześniu.

Przypomnijmy, że

Przypomnijmy, że spółka 4Green Energy z Częstochowy zgłosiła się w maju 2019 r. do prezydenta Radomia o wydanie decyzji środowiskowej na budowę zakładu przetwarzania odpadów innych niż niebezpieczne w celu produkcji wysokokalorycznej mieszanki stosowanej jako paliwo alternatywne oraz wosku poliolefinowego – karbonizatu.

Zgodnie z planem, zakład ma powstać na zalesionym terenie o powierzchni blisko 3 hektarów, niemal w środku dzielnicy Wincentów w obrębie miejscowości Wielogóra. Mowa o dwóch halach i wiacie magazynowej. Rocznie zakład miałby przetwarzać 120 tysięcy ton odpadów, a utylizowane miałyby być tam m.in. stare opony, plastik, papa i inne.

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego trafiły dwa odwołania od wydanej przez prezydenta decyzji środowiskowej. SKO wydało teraz decyzję o uchyleniu wydania decyzji środowiskowej.

Dla mieszkańców to dobra informacja. Wszystko dlatego, że jeśli inwestor będzie dalej chciał prowadzić inwestycję, będzie musiał prowadzić cała procedurę na nowo, a to będzie wymagało czasu. Póki co, zakład nie powstanie.

Źródło: SKO