Radom i okolice

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ma kilkudziesięciu nowych członków [+FOTO]

Fot. KSM

W radomskiej katedrze odbyło się diecezjalne spotkanie w ramach XXXVII. Światowego Dnia Młodzieży. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprzysiężyło nowych członków.

20 listopada w Radomskiej katedrze podczas Światowego Dnia Młodzieży Diecezji Radomskiej w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, które jest świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyło się uroczyste przyrzeczenie 51 nowych członków działających na terenie całej diecezji.

„Działacze podczas uroczystego przyrzeczenia w asyście księdza Biskupa Marka Stolarczyka złożyli przyrzeczenie po którym stali się pełnoprawnymi członkami stowarzyszenia, dostali oni odznaki oraz legitymacje członkowskie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest to organizacja wychowawcza zrzeszająca młodych Katolików w wieku od 15 do 30 roku życia mająca na celu kształtowanie dojrzałych Chrześcijan.

Dzień Młodzież zaczynał się od Mszy świętej z przewodnictwem księdza biskupa. Później natomiast odbyła się konferencja Ojca Łukasza Buksy, przyrzeczenie KSM, powołaniem centrów duszpasterw młodzieży, adoracja najświętszego sakramentu a na koniec uczestnicy udali się na poczęstunek.” – mówi w rozmowie z twójradom.pl, Mikołaj Grzegorczyk delegat na radę krajową KSM