Radom i okolice

Kontrole ITD udaremniły jazdę pod wpływem alkoholu na terenie Radomia

Wzmożone kontrole trzeźwości przeprowadzone przez inspektorów mazowieckiej ITD udaremniły jazdę pod wpływem alkoholu na terenie Radomia.

W poniedziałek 24 października przeprowadzono kontrolę trzeźwości u ponad 700 kierowców na krajowej „dwójce” i „dziewiątce” oraz ekspresowej „siódemce” i „ósemce”. Inspektorzy sprawdzali kierowców autobusów, ciężarówek i pojazdów dostawczych poprzez badanie alkomatem.

Dzięki przeprowadzonym działaniom na ul. Żółkiewskiego zatrzymano kierowcę busa towarowego. Badanie wykazało obecność 0,32 mg/l (0,67 promila) alkoholu. Kierowca wybierał się w trasę w okolice Warszawy.

W okolicach Wyszkowa podczas kontroli, u kierowcy, który poruszał się ciągnikiem siodłowym z naczepą typu „wanna”, odnotowano 0,17 mg/l (0,35 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna jechał bez ładunku i zatrzymany został do kontroli na ekspresowej „ósemce”.

Kierowcy zostali przekazani, do przeprowadzenia dalszych czynności, funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego