Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Lądowisko przy szpitalu na Józefowie znów działa

Lądowisko przy szpitalu na Józefowie znów działa. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 1,1 mln zł. Wartość budowy wzrosła ze względu na dostosowanie lądowiska do lądowań śmigłowców Black Hawk.

Lądowisko położone przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu wybudowane zostało prawie 20 lat temu. Przez lata na obiekcie odbywały się okresowe modernizacje. Kres temu położyły jednak zmieniające się przepisy prawne, które sprawiły, że wymagało ono kompleksowego remontu.

Zakończono budowę lądowiska przy szpitalu na Józefowie

Mowa tu o rozporządzeniu ministra zdrowia z 2019 r. w sprawie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Modernizacja lądowiska zgłoszona została do II edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021. Projekt wybrano do realizacji. Na przedsięwzięcie oddano 2235 głosów, co było trzecim wynikiem wśród projektów ogólnowojewódzkich.

Trwająca kilka miesięcy modernizacja obejmowała m.in. demontaż istniejącego oświetlenia nawigacyjnego, nawierzchni utwardzonych, budowę nowego systemu oświetlenia i nawierzchni wraz z drogą dojazdową, zapewnienie monitoringu lądowiska, sterowania, oznakowania przeszkodowego budynków szpitala i środków ochrony przeciwpożarowej.