Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Na placu Jagiellońskim odbędzie się jarmark świąteczny

Na placu Jagiellońskim odbędzie się jarmark świąteczny. Przygotowano wiele atrakcji!

Tradycyjny jarmark świąteczny odbędzie się w dniach od 15 do 17 grudnia na placu Jagiellońskim.

– Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w wydarzeniu, które stało się już tradycją w naszym mieście. Będzie to znakomita okazja, by zrobić przedświąteczne zakupy, np. nabyć unikatowy prezent pod choinkę. Jednocześnie będzie można miło spędzić czas w wyjątkowej, przedświątecznej atmosferze

mówi prezydent Radosław Witkowski.

W przedświąteczny weekend na placu Jagiellońskim pojawią się stoiska handlowe, na których w godz. 11.00 – 19.00 będzie można kupić m.in. ozdoby, upominki czy świąteczne smakołyki. Kiermaszowi przez trzy dni będzie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, w tym koncerty, animacje dla najmłodszych, świąteczne spotkanie ze św. Mikołajem parada performerów z Teatru Akt oraz występ Olgi Nawary z zespołem. Pojawi się też karuzela wenecka, fotobudka, zakątek z alpakami oraz foodtrucki. Z kolei w Galerii Słonecznej będą się odbywały warsztaty, w podczas których będzie można m.in. samodzielnie wykonać ozdoby choinkowe.

W niedzielę, 17 grudnia, na placu Jagiellońskim odbędzie się tradycyjny konkurs na najładniej udekorowaną choinkę, zaśpiewają Guzowianki, a zwieńczeniem przedświątecznego spotkania będzie zaplanowana na godz. 16.30 „Gwiazdka dla mieszkańców”. Będzie to okazja, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Nie zabraknie też ciepłego poczęstunku. Całość zakończy koncert zespołu Megitza.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Gmina Miasta Radomia, współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego, a partnerem strategicznym Galeria Słoneczna w Radomiu.

Źródło: UM Radom