O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Na Uniwersytecie Radomskim rozpoczął się rok akademicki

Na Uniwersytecie Radomskim rozpoczął się rok akademicki. Naukę rozpoczęło około 4 tys. studentów.

W czwartek, 5 października 2023 roku w Auli Głównej Uniwersytetu Radomskiego odbyła się inauguracja roku akademickiego. Wydarzenie zainaugurowała Msza Święta odprawiona w radomskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka.

Co ciekawe, na Uniwersytecie Radomskim rozpoczęło naukę 4 tysiące studentów na ok. 40 kierunkach. Jak mówił rektor, Sławomir Bukowski to bardzo ważna chwila dla całej akademickiej społeczności.

– To bardzo ważna chwila. Jesteśmy już w pełni Uniwersytetem Radomskim, dzięki staraniom całego środowiska akademickiego i wypracowaliśmy to co mamy

mówił rektor Sławomir Bukowski.

Wydarzenie zgromadziło wiele osób, zaczynając od polityków – kończąc na przedstawicielach wszystkich ważniejszych instytucji w Radomiu.

– Gratuluję i całej uniwersyteckiej społeczności życzę samych sukcesów. Wasza praca ma ogromny wpływ na rozwój społeczny i gospodarczy naszego miasta. Kadrze Uniwersytetu Radomskiego życzę satysfakcji z pracy dydaktycznej i dalszych sukcesów naukowo-badawczych, a studentom jak najlepszych wyników w nauce i tego, by zdobyta wiedza pozwoliła Wam spełnić zawodowe marzenia

informuje Radosław Witkowski, prezydent miasta.

O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Wojskowa wraz z Chórem Uniwersytetu Radomskiego.

Przypomnijmy, że po jedenastu latach Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu zmienił nazwę na Uniwersytet Radomski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.