O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Nietrzeźwa lekarka w RSS „Nie miała kontaktu z pacjentami”

W świetle ostatniej sprawy związanej z nietrzeźwą lekarką na oddziale Radomskiego Szpitala Specjalistycznego narosło wiele pytań. Głos w sprawie zabrała rzecznik RSS, Elżbieta Cieślak.

– Lekarka nie rozpoczęła pracy na oddziale, nie rozpoczęła dyżuru, nie logowała się też do systemu,  nie została dopuszczona do pracy i nie miała także żadnego kontaktu z pacjentami. Na uwagę zasługuje natomiast odpowiedzialna i szybka reakcja personelu szpitala, w sytuacji w której zachowanie lekarki wzbudziło wątpliwości personel szpitala nie dopuścił lekarki do pracy i skierował ją jako pacjentkę na SOR,  gdzie wykonano badania. W związku z zaistniałą sytuacją szpital natychmiast wdrożył obowiązujące procedury, personel szpitala o zdarzeniu powiadomił także policję. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym nie ma i nie będzie zgody na tego typu zachowania, toteż umowa z lekarką nie będzie kontynuowana – informuje Elżbieta Cieślak, rzeczniczka RSS.

Pijana lekarka w szpitalu w Radomiu. To nie pierwszy taki przypadek

To nie pierwszy taki przypadek w Radomiu, że mundurowi wzywani byli do nietrzeźwego medyka przebywającego w pracy. Na przełomie 2020 i 2021 r. do podobnych sytuacji dochodziło w drugiej radomskiej lecznicy – Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Wówczas także dyżurny policji w Radomiu został powiadomiony, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu na Józefowie znajduje się nietrzeźwy lekarz. Policjanci zastali na miejscu 61-letniego medyka, który – jak się okazało po zbadaniu alkomatem – miał w organizmie ponad 2,5 prom. alkoholu. To drugi raz, gdy ten sam lekarz został przyłapany w pracy po spożyciu alkoholu, jednak w obydwu sytuacjach prokuratorskie śledztwa zostały umorzone.