Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Odcinkowy pomiar prędkości na S7 już działa

Nowy odcinkowy pomiar prędkości na trasie S7 już działa. Zamontowane urządzenia są w stanie rejestrować naruszenia na trzech pasach ruchu.

O tym, że w województwie mazowieckim powstaną cztery nowe odcinkowe pomiary prędkości, informowaliśmy w kwietniu 2023 roku.

Na S7 będzie odcinkowy pomiar prędkości

Jeden z nich działa już na trasie S7. Pomiary wykonywane przez urządzenia zamontowane na obwodnicy Białobrzegów są w stanie rejestrować naruszenia na trzech pasach ruchu. System wykonuje pomiary w trybie ciągłym rejestrując prędkość w przedziale 30-220 km/h. Dodatkowo przy wykorzystaniu zainstalowanych już urządzeń możliwe jest identyfikowanie rodzaju samochodu, wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, jak też określanie pory dnia.

Co ciekawe, obwodnica Białobrzegów ma 5 km długości, natomiast odcinkowy pomiar prędkości będzie odbywać się na długości aż 14 km.

Podróżując od strony Radomia, fotoradary zostaną umieszczone przed punktem rozgałęzienia trasy S7 w kierunku Suchej i Białobrzegów, gdzie wcześniej znajdowała się stara droga. Z drugiej strony, fotoradary będą zainstalowane w miejscowości Lękarcice.

Źródło: moto.rp.pl / portalsamorzadowy.pl