O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Ogromny sukces radomskich studentów

fot. UTH

Studenci Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu osiągnęli ogromny sukces. 

– Lekarski Egzamin Końcowy był sprawdzianem nie tylko dla naszych studentów, ale też dla całego Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu w Radomiu. Jest on zwieńczeniem ciężkich 6 lat przygotowań naszych przyszłych absolwentów oraz wykładnikiem pracy, jaki został włożony przez władze Uczelni i wszystkich wykładowców z Wydziału oraz Klinik Szpitalnych – czytamy na stronie radomskiego uniwersytetu.

Podczas pierwszego podejścia w sesji jesiennej w 2022 roku jeden ze studentów podczas egzaminu lekarskiego uzyskał wynik 87,82%, dało to jego kolegom ogromną motywacje do pracy. W tym roku podczas egzaminu wiosennego, do którego podeszło aż 48  studentów zdawalność wyniosła 100%. To ogromny sukces. Ponadto zajęli oni 8 miejsce w skali kraju spośród wszystkich uczelni z kierunkiem lekarskim.

– Napawa to ogromną dumą i optymizmem, pokazując, że nasze starania i ciężka praca naszych studentów, przynoszą niesamowite efekty. Liczymy, iż ich koledzy z niższych lat będą również godnie reprezentować swoją Alma Mater uzyskiwać tak wspaniałe wyniki, a może nawet lepsze – czytamy na stronie UTH.

Źródło: UTH / Fot. UTH