Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Parlamentarzyści PiS przeciwko podwyżkom za ceny energii

Parlamentarzyści PiS przeciwko podwyżkom za ceny energii. Ruszyła zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim „Stop podwyżkom od lipca”.

W poniedziałek, 20 maja 2024 roku na ulicy Wernera odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez parlamentarzystów radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Na wydarzeniu pojawił się poseł Marek Suski, poseł Andrzej Kosztowniak, poseł Anna Kwiecień, poseł Zbigniew Kuźmiuk oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Bielan.

W trakcie spotkania poseł Marek Suski poinformował, że ruszyła zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim „Stop podwyżkom od lipca”.

– Witam dzisiaj podczas akcji zbierania podpisów pod projektem obywatelskim „Stop podwyżkom od lipca”. Szanowni państwo, to co nam funduje koalicja 13 grudnia, koalicja ośmiu gwiazdek, to będą skokowe wzrosty cen paliw, energii, ciepła i to wszystko będzie niszczyć naszą gospodarkę i będzie drenować kieszenie naszych obywateli. Zbieramy podpisy przeciwko tym pomysłom, mamy już ich tysiące, do końca mają chcemy uzbierać kilkaset tysięcy

mówił poseł Marek Suski.

Poseł dodał, że podpisy można składać w biurze radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Grzecznarowskiego.

– Rzeczywiście, 1 lipca spodziewamy się znaczącego wzrostu cen za energię elektryczną i gaz. Wielu naszych rodaków już otrzymało prognozy. To nie będą podwyżki o 20 zł, tylko o 30%, 40% lub nawet 50%

mówił poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Bielan.

– To wszystko wynika z tego, że rząd Donalda Tuska nie chce przedłużyć działalności specjalnej traczy, która chroniła konsumentów indywidualnych przed wzrostem cen energii

dodał.

Podczas swojego przemówienia, Andrzej Kosztowniak przekazał, że wzrost cen energii o kilkadziesiąt procent spowoduje upadek wielu firm oraz wzrost bezrobocia.

– Wprowadźcie tarcze podobną do tej, którą my wprowadziliśmy jako rząd Prawa i Sprawiedliwości. Miałem przyjemność jako minister finansów podpisywać przedłużenie tej tarczy, a dzisiaj jest potrzebna ta tarcza ponownie, aby między innymi zablokować przepisy „Zielonego Ładu”, który będzie niszczył polską gospodarkę

mówił poseł Andrzej Kosztowniak.

Parlamentarzyści i działacze PiS będą zbierać podpisy w siedzibie partii przy ul. Grzecznarowskiego w Radomiu. Będą obecni także w centrum miasta i na targowiskach.