Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Paweł Brach z szansą na Igrzyska Olimpijskie!

Paweł Brach z szansą na Igrzyska Olimpijskie! Radomski pięściarz, wraz z kadrą narodową, weźmie udział w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W kategorii do 57 kilogramów czeka na swojego przeciwnika.

W ostatnim czasie na łamach naszego portalu informowaliśmy, że na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu pojedzie radomski zapaśnik Arkadiusz Kulyczyn oraz radomska lekkoatletka Martyna Kotwiła.

Teraz do ich grona ma szansę dołączyć utalentowany młody radomski pięściarz Paweł Brach, który na co dzień reprezentuje barwy Bokserskiego Klubu Sportowego Radomiak Radom.

Dla Pawła Bracha najbliższe dni są kluczowe. Nasz radomski pięściarz aktualnie przebywa obecnie w Bangkoku, gdzie wraz z siedmioosobową kadrą przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego. Trenerem kadry jest Grzegorz Proksa, a w sztabie szkoleniowym znajduje się także Adam Jabłoński, były pięściarz Broni, obecnie szkoleniowiec RKB Boxing Radom.

– Wszyscy są niesamowicie zmobilizowani, a najważniejsze, że zdrowi. Czekamy na jutrzejsze losowanie i pierwsze walki w Bangkoku. Jesteśmy jako cała kadra narodowa bardzo pozytywnie nastawieni

przekazał Grzegorz Proksa, trener męskiej reprezentacji Polski, przed ostatnimi światowymi kwalifikacjami olimpijskimi.

W pięściarskiej kadrze narodowej znajduje się 7 zawodników: Nikolas Pawlik (kategoria 51 kg), Paweł Brach (57 kg), Bartłomiej Rośkowicz (63,5 kg), Damian Durkacz (71 kg), Jakub Straszewski (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) oraz Oskar Safaryan (+92 kg).

– Nasi bokserzy są dobrze przygotowani i już gotowi do walki o olimpijskie kwalifikacje. Z takimi samym zamiarem przyjechał do Tajlandii kilkuset innych zawodników i zawodniczek. Zapowiada się bardzo trudna rywalizacja i wierzymy w powodzenie Biało-Czerwonych

dodał szkoleniowiec.

Aby zakwalifikować się, Paweł Brach musi zwyciężyć w pojedynku półfinałowym. Jeśli przegra w półfinale, stoczy dodatkową walkę o trzecie miejsce, co również premiuje startem w tegorocznych igrzyskach.

Źródło: Polski Związek Bokserski