Radom i okolice Sport

Pierwsze zwycięstwo Enea Czarnych Radom

Czarni Radom vs Jastrzębski Węgiel fot. Bartosz Kamiński

Pierwsze zwycięstwo Enea Czarnych Radom w spotkaniu z Norwidem Częstochowa! Podpopieczni Pawła Woickiego mimo, że przegrywali 0:2 odwrócili losy spotkania i wygrali 3:2. To pierwsza wygrana i w ogóle pierwsze punkty w tym sezonie drużyny Wojskowych.

Czarni Radom po 9 meczach rozegranych dotychczas w tym sezonie wygrali tylko 2 sety niezdobywając przy tym żadnego punktu. Wydawało się, że w spotkaniu z Norwidem Częstochowa sytuacja Radomian nie ulegnie zmianie. Dwa pierwsze sety padły zdecydowanym łupem gospodarzy. Norwid wygrał kolejno do 17 oraz 19. W trzecim secie Czarni prowadzili już 23:20, ale pozwolili gospodarzom doprowadzić do remisu pio 23. Kiedy zapowiadało się na nerwową końcówkę – Enea Czarni Radom zdobyli dwa punkty z rzędu wygrywając całą partię 25:23. W czwartym secie to koncertowa gra ekipy Pawła Woickiego. Radomianie od poczatku do końca tej partii kontrolowali przebieg gry wygrywając 25:13. Wtedy jasne stało się, że Czarni zdobędą conajmniej jeden punkt w tym meczu, a tym samym pierwszy w sezonie. Tie break to kontynuacja gry z czwartego seta. Czarni na początku partii zbudowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca. Finalnie set zakończył się rezultatem 15:10 a całej spotkanie wynikiem 3:2 dla Enea Czarnych Radom.

MVP meczu pierwszy raz w sezonie został również siatkarz Enea Czarnych Radom – Brodie Hofer.

Enea Czarni Radom 11 grudnia podejmą przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów. Zdecydowanymi faworytami tego meczu są siatkarze z Podpromia, ale być może Czarni pokuszą się o pierwszą wygraną na hali Radomskiego Centrum Sportu? Mocno trzymamy za to kciukI! Początek meczu o godzinie 17.30.