Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Piłkarz Radomiaka nagrał piosenkę! [+WIDEO]

Nie samą piłką człowiek żyje. Leandro Rocha, piłkarz Radomiaka nagrał piosenkę!

Leandro Rocha to portugalski piłkarz grający na pozycji napastnika w klubie Radomiak Radom. Portugalski zawodnik na boisku pojawiał się regularnie, jednak zazwyczaj w końcówce meczu. Na boisku – Przez 19 spotkań – uzbierał jedynie 333 minuty.

Co ciekawe, nie samą piłką Leandro Rocha żyje! W serwisie YouTube pojawił się hip-hopowy utwór zawodnika Radomiaka Radom. Piosenka nosi tytuł „Ultima Batalha”, co oznacza „ostateczną bitwę”.

Historia zna już piłkarzy, którzy próbowali swoich sił w muzyce. Oto kilku przykładów:

  1. Pelé: Legendarny brazylijski piłkarz Pelé nagrał kilka albumów muzycznych w latach 60. i 70. Był znany nie tylko ze swoich umiejętności piłkarskich, ale również z talentu muzycznego.
  2. Andy Cole i Dwight Yorke: Dwaj byli piłkarze Manchesteru United, Andy Cole i Dwight Yorke, wspólnie nagrali singiel o tytule „Outstanding”, który został wydany w 1999 roku.
  3. Kevin Nolan: Wcześniej piłkarz West Ham United, Kevin Nolan, nagrał cover piosenki „Reet Petite” w 2013 roku.
  4. Clinton Morrison: Były napastnik Crystal Palace, Clinton Morrison, również próbował swoich sił w muzyce, nagrywając kilka piosenek.
  5. Héctor Bellerín: Obrońca Arsenalu, Héctor Bellerín, jest znany z zainteresowań w dziedzinie mody i muzyki. Brał udział w różnych projektach muzycznych i wydarzeniach związanych z kulturą.

Warto zaznaczyć, że nie wszyscy piłkarze osiągnęli sukcesy w branży muzycznej, a niektórzy z nich próbowali swoich sił jedynie okazjonalnie.