Uncategorized

„Pokaż nam Ojca…”. Za nami niezwykłe rekolekcje w Duszpasterstwie Akademickim [+FOTO]

W tym tygodniu przeżywaliśmy w Duszpasterstwie Akademickim „Rekolekcje na dobry początek”. Ich hasłem przewodnim były słowa z Ewangelii św. Jana „Pokaż nam Ojca..”, a nauki rekolekcyjne wygłosił bp Adam Bab.

Pierwszy dzień rekolekcji był wyjątkowo szczególny, ponieważ towarzyszyła mu peregrynacja relikwii błogosławionego Carlo Acutisa – niezwykłego młodego człowieka, którego postawa miłości do Boga ale i drugiego człowieka może być wzorem do naśladowania dla każdego z nas.

– Cieszymy się bardzo, że mieliśmy okazję spotkać się z Tym dla którego „Eucharystia jest autostradą do nieba”. Podczas spotkań rozważaliśmy słowa, które wypowiedział do Jezusa apostoł Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Nie zabrakło czasu na zadanie nurtujących nas młodych pytań, ale i wartościowych rozmów przy gorącej herbacie i pysznym poczęstunku w naszej kawiarence. Myślę, że dla każdego z uczestników rekolekcji był to wyjątkowy czas, gdzie jeszcze mocniej mogliśmy pracować nad swoją relacją z Panem Bogiem ale i spotkać się z drugim człowiekiem. Pragniemy serdecznie podziękować księdzu biskupowi,za każdą wygłoszoną naukę, ciepło i otwarte serce, którym nad obdarzył – podsumowała rekolekcje Katarzyna Rylska z radomskiego Duszpasterstwa Akademickiego.