Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Pokój matki i dziecka w MSS został zmodernizowany

Pokój matki i dziecka w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym został zmodernizowany. Pojawiły się nowe meble, zabawki oraz telewizor.

W środę, 6 grudnia 2023 roku w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego pokoju matki i dziecka.

Głównymi pomysłodawcami unowocześnienia pokoju byli m.in. ks. bp Marek Solarczyk, kapelan MSS ks. Krzysztof Andaś i kierownik poradni specjalistycznych Elżbieta Przepiórka.

W pokoju dokonano wymiany paneli ściennej oraz mebli, nabyty został nowy telewizor, a także dodano wygodny fotel przeznaczony specjalnie dla karmiących mam. Szafki z zabawkami i telewizor zostały hojnie podarowane przez Księdza Biskupa Marka Solarczyka.

– Dziękujemy Biskupowi Markowi Solarczykowi za ogromne wsparcie naszej inicjatywy odnowy tego pomieszczenia. Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do nadania temu miejscu wyjątkowego, dziecięcego charakteru. Wasza otwartość i gotowość do pomocy przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy również Księdzu Krzysztofowi Andaśowi i Karolinie Gajewskiej, rzecznikowi szpitala, za pomoc i ogromne wsparcie.

informują włodarze MSS.

W pomoc przyłączyli się także darczyńcy z całego kraju. To wszystko za sprawą wpisu, który został udostępniony w mediach społecznościowych przez Adriana Pawłowskiego.

Pokój będzie służył małym pacjentom i ich rodzicom.

Źródło: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu