Radom i okolice Społeczeństwo

Prawie 25,5 tys. zł z licytacji bombek na leczenie i rehabilitację 2-letniej Zuzi

Prawie 25,5 tys. zł uzyskano z licytacji bombek choinkowych, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 2-letniej Zuzi. Dziewczynka urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej – poinformował w poniedziałek radomski magistrat.

Licytację przeprowadzono w weekend w ramach organizowanej w Radomiu akcji „Malowanie bombek – przyjaciele dzieciom”. Wystawione na sprzedaż bombki wykonali m.in. przedstawiciele władz miasta, politycy, radomscy artyści, dziennikarze, sportowcy, przedstawiciele służb mundurowych i społecznicy.

W tym roku na licytację zostało wystawionych ponad 40 ozdób choinkowych. Najwyższą cenę uzyskała bombka podarowana przez posła Zbigniewa Kuźmiuka, za którą nabywca zdecydował się zapłacić 3,3 tys. zł. Za 100 zł mniej została sprzedana bombka prezydenta Radosława Witkowskiego. Za 2,5 tys. zł wylicytowano świąteczną ozdobę od Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”, a za 2,1 tys. – od wiceprezydent Marty Michalskiej-Wilk.

Prezydent Radomia podziękował zarówno osobom, które wzięły udział w malowaniu bombek, jak i wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć zbiórkę pieniędzy.

– Kolejny raz pokazaliście państwo, że macie wielkie, otwarte serca. Wylicytowane bombki z jednej strony będą u państwa unikatowymi, świątecznymi ozdobami, a z drugiej będą przypominać o cennej cegiełce, którą dołożyliście do tej szlachetnej akcji

zauważył Witkowski.

Dochód z tegorocznej licytacji przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji 2-letniej radomianki. Zuzia urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej. Wadzie towarzyszy deformacja biodra i kolana, deficyt ruchowy oraz niestabilność.

Według lekarzy, pozostawienie dziewczynki w obecnym stanie będzie skutkować pogłębianiem choroby, bólem, trudnościami w poruszaniu. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ apiech/

Źródło: Fot. Facebook Radom