O tym się mówi PAP Polska i świat Społeczeństwo

Przestępcy poszukiwani międzynarodowymi listami gończymi zatrzymani na lotnisku Chopina

Funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Okęcie zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu – poinformowała rzeczniczka Nadwiślańskiego OSG kpt. Dagmara Bielec. Dodała, że dwóch z nich trafiło do aresztu.

„Pierwszy z zatrzymanych, obywatel Gruzji przyleciał do Warszawy z Kutaisi. Mężczyzna poszukiwany był przez władze Austrii za przestępstwa przeciwko mieniu” – wyjaśniła kpt. Dagmara Bielec.

Rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej podała, że za podobny czyn ścigany był również obywatel Indii, tyle że przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. „Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej, po przylocie z Bombaju, gdy przesiadał się na kolejny samolot do Toronto” – przekazała.

„Po zatrzymaniu i przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, mężczyźni postanowieniem sądu zostali tymczasowo aresztowani na siedem dni” – zaznaczyła.

„Z kolei czerwoną notę Interpolu oraz dwa nakazy aresztowania wydały władze Iranu za obywatelem Niderlandów, który poszukiwany jest za oszustwa finansowe i bankowe. Cudzoziemiec został zatrzymany podczas odprawy granicznej, po przylocie z Istambułu. Dzisiaj zostanie przekonwojowany do Prokuratury Okręgowej, w celu przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie” – dodała kpt. Dagmara Bielec. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/