Radom i okolice Społeczeństwo

Przez Radom przejedzie Mikołajkowy Rajd Uśmiechu. Będą utrudnienia w ruchu

Przez Radom przejedzie Mikołajkowy Rajd Uśmiechu. W związku z tym, w dniu 2 grudnia 2023 roku (sobota) w godzinach około 10:30-16:50 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym na ulicach Radomia oraz w kursowaniu autobusów linii miejskich.

Mikołajkowy Rajd Uśmiechu będzie składał się z czterech etapów, poprowadzonych od terenu dawnych Radomskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych przy ulicy 1905 Roku poprzez trzy radomskie szpitale do sklepu E. Leclerc przy ulicy Toruńskiej. Kolumna, według zapowiedzi organizatora tej imprezy, będzie złożona maksymalnie z 15 pojazdów.

Etap 1 (w godzinach około 10:30-11:15): ulicami 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Okulickiego, Malczewskiej, Przytycką i Uniwersytecką.

Etap 2 (w godzinach około 12:45-13:40): ulicami Uniwersytecką, Przytycką, Malczewskiej, Okulickiego, Reja, Malczewskiego, Warszawską, Żółkiewskiego, Mieszka I i Aleksandrowicza.

Etap 3 (w godzinach około 14:40-15:25): ulicami Aleksandrowicza, Mieszka I, Chrobrego, Struga, Kelles-Krauza, Wernera, Mireckiego, Reja, Wałową, Lekarską i Tochtermana.

Etap 4 (w godzinach około 16:05-16:50): ulicami Tochtermana, Traugutta, Poniatowskiego, Dowkontta, 1905 Roku, Łukasika, Wierzbicką i Toruńską.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje do wszystkich uczestników ruchu, o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu kolumny i o stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających rajd, bądź w miarę możliwości o omijanie tego rejonu Radomia.

Organizatorem trasy Mikołajkowego Rajdu Uśmiechu jest fundacja Nauka Przez Zabawę Trickorama z Radomia

Źródło: MZDiK