Radom i okolice Religia Wiadomości

Radom i diecezja zawierzone Matce Bożej Niepokalanej [+FOTO]

W ubiegły czwartek, we wspomnienie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ordynariusz Diecezji Radomskiej ks. bp. Marek Solarczyk dokonał aktu zawierzenia Matce Bożej Niepokalanie Poczętej naszego miasta i diecezji.

Ks. bp. ordynariusz zawierzył Najświętszej Maryi Pannie Niepokalanie Poczętej, miasto Radom, Diecezję Radomską, wszystkie rodziny, ojczyznę, rządzących, władze samorządowe Radomia, duchowieństwo, seminarium duchowne, media katolickie, organizacje i stowarzyszenia katolickie oraz uczelnie i szkoły, szpitale, służba zdrowia, pracujących i bezrobotnych, przeżywający trudności materialne, alkoholików i więźniów.

Modlił się przed figurą Niepokalanej słowami:

„Oddając chwałę Bogu za dar Niepokalanego poczęcia Maryi, zawierzając jej nasze miasto i całą naszą  diecezję ponówmy akt zwierzenia. Matko Chrystusa i Matko Kościoła, przepiękna Córo Boga Ojca, Matko Syna Bożego, Oblubienico Ducha Świętego, Świątynio Trójcy Przenajświętszej. Stajemy przed Tobą z naszą wdzięcznością i miłością. Pragniemy razem z Tobą, Maryjo, wielbić Wszechmogącego Boga za wielkie rzeczy, które Tobie uczynił, a przez Ciebie czyni światu i każdemu z nas. Wielbimy Boga Ojca za Twój przywilej Bożego macierzyństwa. Wielbimy Trójcę Świętą za Twoją, Maryjo, obecność w historii świata, Kościoła i każdego człowieka. Zasłuchani w głos Twego Syna, Jezusa Chrystusa, który z krzyża mówi do nas: „Synu, oto Matka Twoja”, wdzięczni, Maryjo, za Twoją macierzyńską obecność wśród nas, pragniemy Tobie, Matko, i Twojemu niepokalanemu sercu zawierzyć świat, Kościół i nas samych”.

Po dokonaniu aktu zawierzenia bp. M. Solarczyk sprawował Mszę św. w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie posługują bernardyni. W wygłoszonej homilii przypomniał, że radomska figura Niepokalanej została postawiona w 1858 r. kiedy w Lourdes trwały objawienia Matki Bożej.  Wówczas Piękna Pani przedstawiła się Bernadetcie Soubirous: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”.

Powiedział też:

„Dzisiaj próbujemy razem z Maryją w doświadczeniu zwiastowania odpowiedzieć sobie na pytanie, czego my potrzebujemy, aby nasze życie wypełniał Bóg”.

 

Źródło: radom.gosc.pl

Zdjęcia: facebook.com/bpmsolarczyk