O tym się mówi Radom i okolice Sport

Radomiak przegrał sparing z rumuńskim Sepsi OSK

Piłkarze Radomiaka w niedziele 8 stycznia rozpoczęli zgrupowanie w Turcji, by już następnego dnia odbyć pierwszy mecz kontrolny. Pierwszym rywalem „Zielonych” był rumuński Sepsi OSK.

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu w Turcji piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 ze zdobywcą Pucharu i Superpucharu Rumunii i aktualnie szóstą drużyną rumuńskiej Ekstraklasy – Sepsi OSK. Bramkę dla Zielonych zdobył Roberto Alves.

Nasz zespół na przerwę schodził prowadząc 1:0 po golu z rzutu karnego Roberto Alvesa. Faulowany w polu karnym rywali był Pedro Justiniano. Piłkarze Radomiaka mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, ale byli nieskuteczni.

Nowy członek sztabu szkoleniowego Radomiaka

W drugiej części gry rywale dwukrotnie pokonali Wiktora Koptasa, który zastąpił w bramce Alberta Posiadałę, ale oba trafienia były kontrowersyjne, bowiem sędzia mógł i raczej powinien zasygnalizować w obu przypadkach pozycję spaloną jednego z zawodników Sepsi OSK. Zieloni do końca szukali drugiego gola, ale zabrakło precyzji pod bramką Rumunów.

W sumie w meczu zagrało 5 wychowanków Radomiaka, tj. Wiktor Koptas, Jakub Nowakowski, Miłosz Żurawski, Jakub Snopczyński i Mikołaj Molendowski.

Nowi zawodnicy wesprą Radomiaka

Thabo Cele jest przewidziany do gry w sobotę, natomiast Leandro nie zagrał z powodu choroby.

Kolejny rywal Radomiaka to Botosani FC. Drużynę prowadzoną przez Flaviusa Stoicana podejmiemy 14 stycznia 2023 roku.

Źródło: Radomiak