Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Radomscy lekkoatleci wspaniale spisują się na zawodach

Nasi radomscy lekkoatleci wspaniale spisują się na zawodach lekkoatletycznych. Na stadionie warszawskiego AWF zawodnicy RLTL GGG Radom uzyskali wartościowe wyniki.

Największy sukces to wypełnienie norm kwalifikacji na Mistrzostwa Europy i świata. Wiktoria Gadajska w biegu na dystansie na 400 m przez płotki poprawiła sześcioletni rekord Polski Natalii Wosztyl i uzyskała minimum uprawniające do startu na Mistrzostwach Świata. Od wczoraj rekord Polski wynosi 57,07 s, co też jest wynikiem otwierającym tabele w Europie. 

W tym samym biegu Amelia Kowalczuk uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy. Jest liderką tabel w tej kategorii wiekowej. 

Przypominamy, że na poprzednich zmaganiach minimum na te zawody uzyskały dwie kolejne zawodniczki klubu RLTL GGG Radom, Maja Bielecka i Antonina Piechota. Ostatnim akcentem zmagań lekkoatletycznych, był bieg na 3000 m przez przeszkody. Jakub Abramczyk w tej rywalizacji uzyskał minimum na mistrzostwa świata.  

Podsumowując: reprezentanci RLTL GGG Radom mają już dwa minima na Mistrzostwach Świata Juniorów. 4 kwalifikacje na mistrzostwa Europy juniorów młodszych.

Przypominamy, że Martyna Kotwiła i Mateusz Kaczor przygotowują się do mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się za dwa tygodnie w Rzymie.