O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Radomscy lekkoatleci z olbrzymim sukcesem. Zdobyli aż 18 medali

Niezwykle udany występ na stadionie w Warszawie zanotowali radomscy lekkoatleci. Podczas rozgrywanych zawodów w ramach Mistrzostw Mazowsza U 18, U20 zawodnicy z klubu RLTL Optima Radom zdobyli aż 18 medali.

W konkurencjach skocznościowych świetnie zaprezentowali się w skoku w dal Julia Adamczyk (6.03 m) I miejsce, Jakub Mosionek II miejsce (6.60 m) w trójskoku Kacper Jedynak I miejsce  (14.31 m) oraz Dawid Krzemiński (15.15 m) II miejsce w kategorii senior.

W biegach płotkarskich światowy wynik uzyskała Wiktoria Gadajska – 400 ppł – I miejsce,  59.62, Natalia Szczęsna – 100 ppł. 14.38 i Nikola Brożyna II miejsce– 100 ppł 14.35, Klaudii Żurowskiej – 100m ppł 16.05.

W konkurencjach sprinterskich z rekordami życiowymi popisali się: Tomasz Gizicki – 10.74 (100m) I miejsce, Natalia Szczęsna II miejsce- 12.34 (100m), Tomasz Błasiński – 55.78(400m), Maja Wojtunik – 13.06 III miejsce na 100 m.

W biegach przeszkodowych Radom jest potęgą:  Amelia Karolak I miejsce , Dorota Fałdrowicz II miejsce, Walczak Julia III miejsce, Mikołaj Gołębiowski II miejsce, Denis Oraczko III miejsce.

W konkurencjach rzutowych z medalami wracają:  Bartosz Majewski II – 52.58 (oszczep 800g), Kajetan Wilczyński II – 44.62 (700g), Patryk Majewski III – 40.54 (700g) , Kinga Konder II – 10.59 (kula 4kg), Nadia Adamczyk II (oszczep 500g). Tomasz Błasiak z rekordem życiowym IV – 46.65 (800g).

Debiutem na 3000 m popisała się Amelia Furga, która zajęła III miejsce  i wywalczyła kwalifikacje na Mistrzostwa Polski

Na uwieńczenie tych świetnych startów w biegu  na 3000 metrów z przeszkodami minima na Mistrzostwa Europy osiągnęli Adam Bajorski (8:56.78) i Wiktor Janduła (9:05.31). Co daje im kolejno 6 i 7 miejsce w klasyfikacji biegaczy europejskich w tej kategorii.

Dla przypomnienia dzień wcześniej na Mistrzostwach Polski w Piasecznie Mateusz Gos bezapelacyjnie wygrał bieg na 5000 m uzyskując tytuł Mistrza Polski U 23. Przypominamy, że w jego dorobku na rok 2023 ten zawodnik zdobył  5 medali w tym  4 złote i 1 srebrny.  Jest liderem na 10 000 m i posiada kwalifikacje do Mistrzostw Europy.