Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Radomski karabinek „GROT” zachwyca ukraińskich żołnierzy [+VIDEO]

Radomski karabinek „GROT” zachwyca ukraińskich żołnierzy. Oto jak sprawuje się na froncie.

MSBS GROT jest obecny w siłach zbrojnych już czterech państw. Od 2017 roku karabinki te znajdują się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. W ramach wsparcia polskiego rządu karabinki GROT trafiły także na wyposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy, gdzie sprawdzają się w boju w trwającym obecnie konflikcie zbrojnym. W 2022 roku Fabryka Broni dostarczyła też karabinki MSBS GROT do Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych oraz do jednego z krajów z Afryki Wschodniej.

Radomski GROT trafi do Afryki

W sieci możemy natknąć się na wiele materiałów video przedstawiających nasz rodzimy karabinek w użyciu. Poniżej zamieszczamy filmik, na którym żołnierz ukraiński przedstawia karabinek.

Na kolejnym nagraniu z ukraińskiego frontu możemy zauważyć, jak ukraińscy żołnierze kierują się ku wyznaczonym pozycjom. Każdy z obecnych tam żołnierzy posiada karabinek MSBS GROT.

Jak mówił gen. bryg. dr Artur Kuptel, Szef Agencji Uzbrojenia karabinki MSBS GROT zbierają bardzo dobre opinie wśród użytkowników.

– Karabinki MSBS GROT zbierają bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Polscy żołnierze, zarówno zawodowi, jak i żołnierze w służbie terytorialnej doceniają je przede wszystkim za ergonomię i praktyczne rozwiązania. Docierają do nas również pochlebne opinie od żołnierzy ukraińskich, gdzie broń jest wykorzystywana często w ekstremalnych warunkach. Widząc dalszy potencjał rozwojowy tych karabinków podjęliśmy kolejne działania, żeby jak najwięcej trafiło ich w ręce polskich żołnierzy – mówił gen. bryg. dr Artur Kuptel, Szef Agencji Uzbrojenia.

Na koniec dołączamy nagranie z ostrzału wroga przez ukraińską armie, która w trakcie walki używała radomskiego karabinku.