Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości Zdjęcia

Radomskie Dni Godności za nami [+FOTO]

W dniach 7-8 czerwca w Radomiu odbyły się Dni Godności. Jest to wydarzenie cykliczne, mające na celu przełamywanie barier społecznych i integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta.

W sobotę, 7 czerwca festiwal rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami Radomia. Następnie na scenie zlokalizowanej na Rynku przedstawiciele osób niepełnosprawnych otrzymali od władz miasta klucze do Bram Miasta Radomia. Odbył się również VI Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z (Nie)pełnosprawnością „Tacy Sami”. Publiczność wysłuchała także koncertu Mateusza Mijala i Pawła „Biby” Binkiewicza.

Szczegółowa relacja z tego dnia znajduje się na naszej stronie:

Drugi dzień festiwalu był równie ciekawy. Na początek odbył się pokaz mody polskich marek modowych z udziałem modeli i modelek, czyli osób z niepełnosprawnościami w asyście znanych w Radomiu osób z kręgu polityki, sztuki czy sportu. Na scenie wystąpili także Rafał Brzozowski, Paweł „Biba” Binkiewicz i zespół Afromental. Ponadto można było podziwiać i zakupić prace artystyczne utalentowanych podopiecznych z placówek dla osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, tj. malowanie twarzy, robienie tatuaży, bańki mydlane, wata cukrowa, popcorn, trampolina, dmuchana zjeżdżalnia czy karuzela.

Organizatorami Dni Godności byli Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” oraz Miasto Radom.