Religia

Rekolekcje adwentowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Rekolekcje adwentowe

W dniach 9-11 grudnia odbyły się rekolekcje adwentowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej. 

 Rekolekcje odbyły się w ośrodku w Dąbrówce. Zostały poprowadzone przez Księdza rekolekcjonistę Krystiana Korbę. Celem rekolekcji było przygotowanie młodzieży do spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z nowo narodzonym Chrystusem.  

– W rekolekcjach uczestniczyłam po raz pierwszy. Słowa głoszone przez ks. Krystian Korbę były bardzo głębokie i nakłaniające nas do refleksji. Hasłem rekolekcji było „Gotów na spotkanie z …”. Najpiękniejszym spotkaniem było to z Bogiem podczas codziennej Eucharystii podczas której to właśnie z nim się jednoczyliśmy. Na rekolekcjach nie zabrakło także spotkań z drugim człowiekiem oraz ze samym sobą podczas adoracji przenajświętszego sakramentu. Dziękuję Bogu za tak cudowny i owocnie spędzony czas. – mówiła jedna z uczestniczek rekolekcji. 

W trakcie trwania rekolekcji można było skorzystać z wielu przygotowanych zajęć. 

– Dla uczestników rekolekcji były przygotowane m.in rozmowy z księdzem rekolekcjonistą a ponad to były też warsztaty ze słowem Bożym, których zakończeniem była medytacja metodą Lectio Divina. Odbyła się również uroczysta kolacja ze śpiewem i zabawą. Prowadzącym rekolekcje był ksiądz Krystian Korba, asystent oddziału KSM Solec nad Wisłą. Co ciekawe sam ksiądz jest byłym działaczem stowarzyszenia. Jeszcze parę lat temu był prezesem oddziału KSM Szydłówek. – mówił Mikołaj Grzegorczyk, delegat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza w swoje szeregi ludzi młodych od 14 do 30 roku życia. Ich zadaniem jest wychowywać młodych ludzi na dojrzałych Katolików aktywnych społecznie działających dla Boga i Ojczyzny.  

Organizatorem rekolekcji byli młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy już teraz zapraszają wszystkich chętnych do dołączenia ich organizacji.