Kultura i rozrywka

Sebastian Krok opowie o swojej wystawie

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza w najbliższą sobotę, 22 października, o godz.13.00, na zwiedzanie wystawy Sebastiana Kroka, o której opowie sam artysta.

Sebastian Krok jest artystą, który pochodzi z Radomia. Twórczo zajmuje się malarstwem i instalacjami przestrzennymi. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, tam aktualnie pracuje i działa artystycznie.

14 października odbył się wernisaż niezwykle ciekawej wystawy „Gegen die Wand”. Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza również na oprowadzanie autorskie. W najbliższą sobotę, 22 października, o godz.13.00,  Sebastian Krok opowie o swojej twórczości. Będzie to także idealne okazja, aby bliżej przyjrzeć się tym niebanalnym pracom.

Instalacje malarskie Kroka obrazują dramat i metafizyczność aktu konfrontacji. Na wystawie karoserie zestawione z instalacjami malarsko-rzeźbiarskimi, dają poczucie zderzenia, stwarzają możliwość ucieczki poprzez kolor od rzeczywistości, w której dziecięce zabawki są atakowane przez styrobeton.

Eskapizm od codzienności jest głównym tematem wystawy Kroka – artysta odnosi się z jednej strony do zbyt szybkich i zbyt wściekłych kierowców, poruszających się coraz szybszymi samochodami (których zniszczone karoserie Krok później pozyskuje na złomowisku). A z drugiej strony na obrazach często przywołuje narkotyczne marzenia o słonecznych tropikalnych krajach, które towarzyszą wizjom po dopalaczach.

Źródło informacji: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”